
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a BorsVajon tényleg léteznek égi jelek, amelyek egy fontos új élethelyzet vagy sorsszerű szerelem felé terelnek bennünket? Vagy előfordulhat, hogy olykor csak azt látjuk bele a világba, amit szerelmes szívünk a rózsaszín szemüvegén át észrevesz? Ella sokáig biztos volt benne, hogy az univerzum egyértelmű üzeneteket, égi jeleket küld számára. Csak később jött rá, hogy a történet talán valami egészen másról szólt...

Ella 39 éves volt, amikor új vezető érkezett a munkahelyére. A férfi rendkívül karizmatikus és figyelmes volt, ráadásul mindig kedvesen fordult Ella felé. Bár mindketten párkapcsolatban éltek, a nő egyre gyakrabban kapta magát azon, hogy a főnökére gondol. Eleinte próbálta elhessegetni a gondolatait és az érzéseit, ám idővel különös egybeesésekre lett figyelmes. Egy szakmai értekezleten a férfi egy új projektről beszélt. Csak akkor tudunk továbblépni, ha szabad a pálya. Foglalt útra nem lehet felvezetni egy ekkora projektet.
A mondat mindenki más számára egyszerű munkahelyi instrukciónak hangzott. Ella azonban egész este ezen gondolkodott – úgy érezte, a férfi valójában neki üzent, hiszen a meetingen többször rá is pillantott. Pár nappal később a rádióban egy dalra lett figyelmes, ami arról szólt, hogy néha el kell engednünk a múltat ahhoz, hogy valami új érkezhessen az életünkbe. Rendszeresen akkor nézett az órájára, mikor az 11:11 – et mutatott, vagy más felületekre pillantva ütközött ezekbe a számokba. Ella persze fejből tudta, hogy főnöke autójának a rendszámában is a 111 szerepel a betűk után. A nő biztos volt benne, hogy ezek nem véletlen jelek.
Ha a főnöke kedvesen megdicsérte, azt egyértelmű udvarlásnak vette – ha egyszerre érkeztek a konyhába kávézni, természetesen azt is. Hetekkel később, egy szakmai tréningen a férfi arról beszélt, hogy az embernek néha komoly kockázatot kell vállalnia ahhoz, hogy elérje a céljait. Ella ekkor már meg volt győződve arról, hogy kölcsönösen vonzódnak egymáshoz, és a sors is össze kívánja őket boronálni. Biztos volt abban, hogy a főnöke is ugyanazt érzi, mint ő, csak még nem mer lépni a meglévő párkapcsolataik miatt. A közösségi médiában is sorra olyan idézetek jöttek vele szembe, amelyek mintha az ő helyzetéről szóltak volna.
Eközben a saját kapcsolata egyre inkább háttérbe szorult. A párja észrevette, hogy valami nincs rendben, de hiába kérdezte, mi bántja, Ella nem tudta - és nem is merte - elmondani azt, mi zajlik benne. Hiszen valójában semmi sem történt közte és a főnöke között. Végül arra a következtetésre jutott, hogy a férfi azért nem közeledik hozzá, mert mindketten kapcsolatban élnek. Úgy gondolta, az univerzum arra próbálja rávezetni, hogy először neki kell szabaddá válnia. Még néhány hét vívódás után szakított a párjával. A férfi értetlenül fogadta a döntést.
Van valaki más?
– kérdezte.
Ella rázta a fejét - és bizonyos értelemben véve igazat mondott. Nem volt technikailag másik férfi, csak egy történet, amelyet hónapokon át épített fel a fejében.
A szakítás után napokból hetek, hetekből hónapok lettek. A főnöke továbbra sem kezdeményezett; nem hívta el sehova, nem keresett semmiféle alkalmat a közeledésre – pedig tudta Ella magánéleti helyzetét, hiszen a nő az első közös kávézás során elújságolta a szétköltözést. A drámai fordulópont egy céges rendezvényen érkezett el, amikor a férfi nagy szeretettel mutatta be a feleségét és gyermekét a kollégáknak. Ahogy beszélt róluk, a közös jövőbeni terveikről, abból olyan egyértelműség és büszkeség sugárzott, amit nem lehetett félreérteni. Ella ekkor valóságos sokkot kapott. Akkor hasított belé a felismerés, hogy talán félreértette ezt az egészet.
Később felkeresett egy spirituális tanácsadót, aki mesélt neki a pszichológiai jelenségről, melyet kognitív torzításnak nevezünk. Az ember hajlamos azokat az információkat észrevenni, amelyek alátámasztják a vágyait, miközben figyelmen kívül hagy minden más elemet. Mintha ugyanazt a világot Ella kezdte volna más szemüvegen keresztül nézni – de ez a „varázsszemüveg” nem oda vezette, ahová hitte. Hosszú hónapok teltek el, mire Ella ismét felvette a kapcsolatot korábbi párjával. Lassan, óvatosan kezdtek újra közeledni egymáshoz – a férfi végül adott még egy esélyt a kapcsolatuknak.
Ella azonban egyetlen dolgot máig nem vallott be: a valódi okot, amiért akkor elment. Szégyellte magát, hogy egy illúzióért kis híján mindent feladott. Ma már úgy gondolja, hogy égi jelek valóban léteznek, de csak akkor tekinthetőek igazi üzenetnek, amikor az ember nem folyamatosan azokat keresi. Néha nem az univerzum vezet félre bennünket – hanem a saját vágyaink hangját hisszük égi jeleknek és üzeneteknek.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.