Hatalmas hibát követtek el egy fiatal, brit asszony doktorai. A szakemberek azt hitték a nő panaszait terhesség okozza, csak akkor jöttek rá, hogy páciensük rákos, mikor már túl késő volt. Az asszonynak már csak pár hónapja van hátra.
Félrekezelték és haza is küldték a kórházból azt a hét éves kislányt, aki nem sokkal később életét vesztette. A boncolás kimutatta: Evelyn Smith még élhetne, ha az orvosok jobban odafigyeltek volna.
Hatmilliós pert indított az ország egyik legismertebb plasztikai sebésze ellen az az asszony, akinek nemrég egy törlőkendőt távolítottak el a melléből. Zsuzsa teste komoly torzulásokon ment át, műtétek sora vár még rá.
Sorozatos és végzetes orvosi tévedések miatt, lassan és fájdalmasan haldoklik egy brit családapa. A férfi szervezetében több, mint ötven rosszindulatú daganat alakult ki a folytonos félrediagnosztizálások miatt.
Meg lehetett volna menteni annak a brit kislánynak az életét, akit az ölt meg, hogy túl sok folyadék gyülemlett fel a koponyájában. A gyerek azért halt meg mert az orvosok nem vizsgálták meg elég alaposan.
Óriási hibát követtek el azok a doktorok, akik hosszú időn keresztül nem kezeltek egy súlyos beteg kislányt, mert félrediagnosztizálták. A gyerek fél évet várt arra, hogy végre megkezdjék a gyógykezelését.
Pert indított a fiát kezelő kórház ellen egy brit asszony. A nő majdnem elvesztette gyerekét, mert az orvosok kétszer is hibáztak és nem vették észre a srác agydaganatát.
Sokkoló élményben volt része annak a huszonéves kenyai férfinak, aki órákon keresztül nem volt magánál, majd egy hullaházban tért magához. Az orvosok tévedtek, mikor halottnak nyilvánították.
Nem túl gyakori a férfiak körében hogy szépészeti célú mellműtétre jelentkezzenek, a brit Mark Jones mégis erre szánta el magát. Meg akart végre szabadulni nőies domborulataitól, amely a gúnyolódások állandó céltáblájává tette....
Visszavonták az orvosi engedélyét annak a kínai doktornak, aki egy élő gyereket nyilvánított halottá. A csecsemő pár pillanattal az előtt adott életjelet, hogy elhamvasztották volna.
Öt éve keresik a miérteket annak a 15 éves lánynak a szülei, aki még 2008-ban vesztette életét. A lányt valószínűleg meg tudták volna menteni, ám orvosai több hibát is elkövettek a kezelése során.
A 29 éves nő első gyermekét várta, ám a kisfiú tíz nappal később jött világra, ráadásul olyan nagy volt, hogy édesanyja majdnem belehalt a szülésbe. Az orvosok arra hivatkoztak, hogy nem vették észre a gyerek veszélyesen nagy méretét.
Mindenki fáradt volt és túlterhelt a bostoni kórház sürgősségi osztályán, ez pedig az életébe került egy 14 éves kamaszlánynak. Jessica kétszeres szívinfarktus után jelentkezett a kórházban, ahol több hibát is elkövettek az orvosok.
Nyolc héttel a kislánya születése után szörnyű fájdalmak között halt meg egy édesanya, mert az orvosok nem vették komolyan a panaszait, és többszörös kérésre sem vizsgálták ki rendesen.
A hatéves gyerek tüdőgyulladással került kórházba, és éjszaka leállt a keringése. Az ügyeletes orvosi stáb azonnal a segítségére sietett, ám az osztályos orvos leállította őket, mondván, a gyerek nem újraélesztendő. Később kiderült,...
Korábbi kórházi felvétele sem menthette volna meg a gyerek életét - ez áll többek között abban a most elkészült szakértői jelentésben, amely egy féléves tarnabodi kislány januári halála ügyében készült. A szülők vitatják a szakvéleményt.
Merilyn Bartley a bíróság előtt állítja: kisfiának azért kellett meghalnia nem sokkal szívműtéte után, mert egyetlen szakorvos sem vizsgálta meg átszállítása után. A nő minden bizonnyal megnyeri a léha kórház és alkalmazottai ellen indított pert.
Abban reménykedik Czink Melinda, hogy több műtétre már nem lesz szüksége. Az eddigi három alaposan igénybe vette a szervezetét, a teniszezőnő tíz kilót veszített a testsúlyából.
Az üvegcsontúságban szenvedő Sarah-t egy lábműtét miatt vitték be a kórházba, ám szülei legnagyobb döbbenetére fogak nélkül került ki a műtőből. Az orvosok úgy mellékesen a gyerek öt fogát is kihúzták, szerintük muszáj volt....
Az angol Donna Bowettet 2009 februárjában műtötték meg, mert el kellett távolítani az epehólyagját. A figyelmetlen orvos egy életre megnyomorította az asszonyt.
A 19 éves lányon hasi fájdalmak miatt végeztek gyomorszondázást, ám a rutinvizsgálat közben megállt a szíve és kómába esett. Szülei szerint az altatóorvos súlyos hibákat vétett, ennek következtében a tinilány ma egy zöldség szintjén vegetál.
A kaliforniai Marek Lapinski egy rutinműtét áldozata lett: bölcsességfogát húzták ki, amikor hirtelen leállt a szíve. Mint kiderült, szervezetét telepumpálták érzéstelenítővel.
Az autista gyerek hiába panaszkodott hasfájásra, és hiába nézett úgy ki, mint egy kilenc hónapos terhes, az orvosok folyamatosan emésztési zavarokat és székrekedést diagnosztizáltak nála. Mire megfelelő vizsgálatokra kerül sor, a hasában...
A legmodernebb eszközökkel felszerelt kórházban, az orvosok szeme láttára vérzett el egy kisgyerek. Pedig életben maradhatott volna, ha az orvosok rendesen kommunikálnak egymással.
Két kismama is fertőzést kapott, és egészségügyi komplikációk léptek fel náluk, mivel a gyerekük születésekor az orvos nem a megfelelő gondossággal járt el. A felháborító műhiba ráadásul egy szülészeti szuperközpontnak nevezett...
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.