Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a BorsKultsár Vivien Seherezádé a Való Világ műsorából megismert édesanya élete teljesen megváltozott. Az elmúlt hónapok korántsem voltak zökkenőmentesek: a kisfia kínzó hasfájása mellett a szülés utáni depresszió sötét felhői is beárnyékolták a mindennapjaikat. Az anyuka most őszintén vallott arról, milyen sokkot kapott, amikor először nézett tükörbe.

„Hát amikor megszültem és belenéztem a tükörbe, akkor nem is tudom, hogy mit gondoltam. Fogalmam sincs, milyen dimenzióban voltam. Tényleg azt hittem, hogy akkor rögtön visszanyerem a 25 kilóval kevesebb alkatomat” – emlékezett vissza Seherezádé lapunknak. A valóság azonban gyorsan arcul csapta.
Hát ez nyilván nem így történt. Ez egy picit így még tépázta a lelki világomat. Nem tetszett, amit a tükörben láttam.
Elmondása szerint a hormonok óriási hullámvasútra ültették: „Nálunk a hormonok sokkal jobban dolgoznak, mint egy férfiban. Lehet, hogy reggel még jó kedved volt, de délután már a világvége van. Ezt nagyon nehéz kezelni.” Ebben a nehéz időszakban a férje jelentette számára a biztos pontot.
A férjem ebben is egy nagyszerű társam volt. Neki úgy is gyönyörű voltam a 25 kiló plusszal, meg most is, hogy már lejött 22 kiló. Ő mindig elismert engem. Mindig biztosított arról, hogy mennyire imád így is, úgy is. Nem számítottak a plusz kilók vagy a gyeskonty. Tőle mindig csak a dicséretet kaptam. Ez hatalmas löket volt, hogy lelkileg ne kerüljek még mélyebbre
– mesélte hálásan.

A kitartó munka meghozta a gyümölcsét: már 22 kilótól sikerült megszabadulnia, és mindössze 3 kiló választja el a régi súlyától.
Abszolút nem stresszelek ezen a három kilón. Nyilván örülnék, ha megint 55 kiló lennék. De türelem, majd visszanyerem. Úgy 8 hónapja szültem kábé. Azt mondják, ugyanannyi idő kell a regenerálódásra, mint amennyi ideig terhes voltál. Most nem a kilók a legfontosabbak, teljesen máshol vannak a prioritások
– magyarázta.
A fogyás mögött tudatosság áll, de nem kőkemény önsanyargatás. Seherezádé igyekszik odafigyelni az étkezésére: „A kajára próbálok odafigyelni. Persze van, amikor elrúgom a pöttyöst. Ha rosszabb kedvem van, vagy ha semmit nem aludtam, akkor simán elcsábulok. Ilyenkor jöhet a fagyi meg a pizza. De a gyakorlatban azért egy ilyen balanszot próbálok tartani, 80-100%-ban odafigyelek” – árulta el.
A mozgás is az élete része maradt: „Itthonra vettem kézisúlyokat még a terhességem alatt. Hétvégén, ha van segítségünk, elmegyünk squasholni, teniszezni a férjemmel vagy bringázni. Most már voltunk kétszer túrázni is a fiunkkal. Igazából ennyit tudok tenni.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.