Hétfőtől szigorítunk, mert szigorítani kell - emelte ki vasárnap Nagyvenyimben, a közmédiának nyilatkozva az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezést szolgáló intézkedésekkel kapcsolatban.
Nálunk a helyzet még istenes – mondta a miniszterelnök az európai vírushelyzetre utalva a Kossuth rádióban. A kormányfő arra hívta fel a figyelmet, hogy a védekezés közös felelősségünk, és a remények szerint áprilisban győzelmet hirdethetünk...
Miközben naponta átlagosan ezernél is több új koronavírus-fertőzöttet azonosítanak Magyarországon, sokan még mindig nem tartják be a járvány megfékezését célzó előírásokat. A boltokban, plázákban fittyet hánynak a másfél méteres...
A világhírű Columbia Egyetem két magyar tudósa a hétköznapok- ban a fekete lyukak titkát kutatja, most pedig a járvány elleni küzdelembôl is kiveszik a részüket.
Több vidéki városban 3D nyomtatóval készített arcvédő pajzsokkal látják el az orvosokat, egészségügyi dolgozókat, másutt ingyenes maszkokat osztanak a koronavírus-járvány elleni védekezést segítendő.
A skandináv országban egyelőre úgy fest, hogy a gazdaságot előrevalóbbnak tartják az emberéletnél. Egyre keményebben bírálják a kormányt az enyhe járványellenes intézkedésekért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.