Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a BorsGalambos Lajos gyűjtőszenvedélye igencsak sokrétűen alakult, amióta a '80-as évek közepén elindult, senkiéhez nem hasonlítható zenei karrierje. Az ország trombitása mindig is szerette a szépet, a patinást és a luxust, és nem is fogta vissza magát, ha jártában, keltjében megpillantott egy neki tetsző műtárgyat, divatos ruhát, vagy éppen egy vagány járgányt, vagy eladó ingatlant. 2021-ben azonban valami, végérvényesen megváltozott. Lajcsi az ellene akkorra már sok éve folyó büntetőeljárásban elsőfokon elmarasztaló ítéletet kapott, ami egyfajta szembenézésre is késztette őt. Akkor mondta ki először: „A kevesebb is elég…”

Galambos Lajos ezalatt azt értette, hogy szeretne megválni ingó- és ingatlan vagyonai nagy részétől, hogy aztán egy, a korábbinál jóval visszafogottabb és szerényebb életet éljen. Az első kijelentése óta sok víz lefolyt a Dunán, és Lajcsi állta is a szavát. Számos értéktárgyától, műkincsétől megszabadult, miután éppen két évvel ezelőtt kiszabadult a börtönből, ahová vesztegetés és közműlopás miatt került. A trombitaművész most a Borsnak mesélt arról, hogyan is áll "szanálással", vagyis hol tart most az új élet felé vezető úton.
Azt hittem, hogy elég egy döntés, és minden, amit elterveztem, a fejemben dől el. Lényegében egyébként így is van, és jól is haladok, de tény, hogy van még dolgom bőven.
Egy olyan ember számára, akinek még a gyerekkori, ma már rozsdaette biciklije is megvan, nem éppen egyszerű lelki folyamat az, ha meg szeretne válni a körülötte felhalmozódott értékek jó részétől. Gyakorlatilag önmagammal viaskodom, miközben körbenézek magam körül, de az is igaz, hogy számtalan esetben hoztam már meg fájdalmas döntéseket. Egyúttal nem csak a szűkebb környezetem változik meg, de a jellemem is” – kezdte lapunknak Galambos Lajos.

Az ország trombitását ugyanakkor sürgeti az idő, hiszen nem csupán szeretett tárgyaitól, gyűjteményeitől, de a hatalmas, vidéki kúriától is szeretne megválni, mégpedig hamarosan. Igaz, hogy a boldogasszonypusztai, főúri birtok eladásáról szóló hírek már évek óta keringenek, de most úgy tűnik, ez az üzlet is révbe érhet a nyár végéig. „Egyre inkább fogyatkoznak az engem körülvevő értékek és szép emlékű tárgyak. Már az autógyűjteményem sem akkora, mint korábban, és a műtárgyak is egyre csak fogynak. Bevallom, előfordult, hogy az utolsó pillanatban elküldtem egy vevőt, mert meggondoltam magam, de ennek ellenére is büszke vagyok magamra, hiszen már látványosan több a hely a házban, a garázsban és a raktárhelyiségekben is.
Most, hogy beszélünk, felemeltem a tekintetem és látom a nagymamám tálalószekrényét, ami bizonyosan jön majd velem, bárhová is sodorjon az élet.
Nem értékes, csupán patinás és felidézi a gyermekkoromat. De ha elfordítom a tekintetem, látok ezt-azt, amire nincs szükségem a boldogsághoz és a kiegyensúlyozott élethez. És, hogy mi lesz a kúriával? Nos, az eladásáról már régen meghoztam a döntést, ami végleges. Ha minden igaz, a nyár végén már új tulajdonosa lesz, ugyanis akadt egy komoly érdeklődő” – árulta el Galambos Lajos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.