Lehűlt az idő, a szél is kissé feltámadt. Újra előkerült reggel a kardigán, és a munkahelyen sem kellett már a légkondihoz nyúlni. Mintha koranyár lenne, pedig már július közepe van.
Rendszerint ilyenkor szoktunk elindulni az egyhetes családi nyaralásunkra a tenger felé. Ilyenkor már szortírozom a csomagokat, a kocsiban mi kerül előre, az utastérbe, mi hátra, a csomagtartóba, mindenkinek érvényes-e személyi igazolványa, a kocsi zöldkártyája, jó-e még a fürdőbugyi és naptej szavatossága, és végül megkötöm az utasbiztosítást.
Ez idén kimarad, de helyette találtam egyéb elfoglaltságot a témában: a csomagok helyett a babaruhákat szortírozom, pipálom a listán, mi az, ami már megvan, és együtt tervezgetjük a lakás apróbb átalakítását az új családtag érkezéséhez. Mivel a kistesó megörökli a mi hálószobánkat, így mi átköltözünk majd a nappaliba. Így két szobát is tervezgethetünk.
Itt a precizitási kérdések: befér-e, elfér-e, odafér-e, kiadja-e stb. felelőse Apa – aki szakmájából adódóan is a mérések embere: mérnök.
A színek, formák és a megéri-e, hol olcsóbb és hogy szerezzük be kérdések felelőse én vagyok.
A fiúk pedig asszisztálnak a beszerzésben és a megvalósításban. Pár kiegészítőt és ruhát már így is együtt választottunk ki.
Ez a tervezgetés óriási lelkesedéssel tölt el, és már alig várom, hogy a papíron összeállt kép valóban megvalósuljon..
Ezt hívják fészekrakó ösztönnek? Talán specifikálhatjuk ezt a terhesség végére, de mi nők, amúgy is hajlamosak vagyunk a kis kuckónkat megteremteni. Én legalábbis már gyerekkoromban is szerettem, ha megcsinálhattam a magam egy négyzetméteres kis bunkiját a kertben vagy a szobában, ahová egy komplett összkomfortos lakást képes voltam berendezni – remélem, érthető a magammal szembeni szarkazmusom. De ha elutazok és akár csak egy éjszakára is szállok meg valahol, egyből a kuckósabbnak tűnő ágyat választom, vagy ha tömegközlekedem, akkor is szeretek az ablak mellett ülni, mert ott érzem magam egyből otthonosabban.
Amikor a fiúkkal voltam várandós, az avatatlan szem (aki nem tudta, hogy ikreket várok) számára már hamar úgy tűnt, hogy a boltból egyenesen a kórházba tartok szülni. A kereskedők kérdése mindig az volt, mikorra várjuk a babát. Ekkor közöltük a jó hírt: mikorra és persze, kerekedett a szem, hogy akkor milyen nagy a hasam… Igen, ikreket várunk. Ilyenkor mint egy mesefigurának, dollárjelek nőttek a szemükben, és hamar gyorsan igyekeztek mindenből kettőt eladni. Ami rendszerint jogos: nyilván kettő ágyat veszek, külön törölközőben mosdatom őket, és ágyneműjük is lesz saját.
Azonban sok esetben nem éreztem indokoltnak a dupla kelengyevásárlást. Például azt, hogy külön körömvágó szettet vegyek nekik, hiszen ha kilenc hónapig egymás közelségében éltek, miért ne vághatnánk egy ollóval és reszelhetnénk egy reszelővel a körmüket? Az eladónak természetesen voltak racionális érvei, amivel igyekezett mindenképpen rávenni arra, hogy bizony két gyerek-két manikűrszettet érdemel. Azért ennyire nem voltam előrehaladott érzelmi állapotban, és az érvek sora sem győzött meg.
Jelentem, azóta is ezzel vágjuk a körmüket. Igen, mindkettőnek ugyanazzal, lassan hat éve. És élünk olyan veszélyesen, hogy kéz- és lábkörmüket is. Sőt, néha az egyiknek a kezén, másiknak a lábán és aztán újra az egyik kezén. Eddig nem vettük észre, hogy nagy baj származott volna belőle.
Úgyhogy a veszélyességben egy új szintre lépünk: a kistesó sem kap külön manikűrkészletet!
Bodza
További terhességgel, szüléssel és gyermekneveléssel kapcsolatos tartalmakat olvashatsz a Bezzeganya Facebook oldalán.
Tetszik?