Győzelem

Megint összejött a bravúr: Ismét nyert a magyar válogatott az angolok ellen

Létrehozva: 2022.06.14.

Módosítva: 2022.06.14.

A június eleji győzelem után mindenki arra volt kíváncsi: vajon meg tudja ismételni a magyar válogatott a bravúrt? A válasz: nem csak megismételték, de felül is múlták.

A Nemzetek Ligája A divíziójának nyitófordulója komoly meglepetést tartogatott minden sportrajongónak: a magyar válogatott ugyanis Szoboszlai Dominik 66. percben érvényesített büntetőjével 1-0-ra legyőzte az Európa-bajnoki ezüstérmes angol csapatot. Már ekkor mindenki azt várta, vajon mit tartogat a visszavágó?

Az angol és magyar csapat június 14-én este a magyar futballhoz több ponton is köthető wolverhamptoni Molineux Stadionban találkozott újra. Mint arról korábban beszámoltunk, a mostani felállás nem egyezik a korábbi győztes csapattal, Sallói Dániel ugyanis visszatér klubjához, a Sporting KC-hez, a sárga lapok miatt eltiltott Gulácsi Péter pedig szintén nem utazott Angliába a férfi A-válogatottal.

Marco Rossi a Dibusz – Lang, Willi Orbán, Szalai Attila – Fiola, Styles, Schäfer, Nagy Zsolt – Sallai Roland, Szoboszlai – Szalai Ádám kezdőcsapatot küldte pályára.

DIBUSZ Dénes; FIOLA Attila; SZALAI Attila; SALLAI Roland; ORBÁN, Willi; SCHÄFER András; NAGY Zsolt; LANG Ádám; STYLES, Callum; SZALAI Ádám; SZOBOSZLAI Dominik, magyar válogatott, Anglia-Magyarország, 2022. június 14
A magyar válogatott másodszor is bravúrosan teljesített az angolok ellen  Fotó: MTI Fotószerkesztőség/Koszticsák Szilárd

Anglia-Magyarország 0-4 (0-1)

Az első félidő pontosan úgy indult, ahogy a nagy könyvben meg van írva: Sallai Roland a 16 percben rúgott gólt az angolok kapujába egy bombát, megszerezve az első magyar gólt. Ez alighanem annyira megzavarta az angolokat, hogy ebben a félidőben már nem is nagyon tudtak mit csinálni: vagy legalábbis egyenlíteni. Bellingham távoli szabadrúgását a 21. percben Dibusz magabiztosan védte ki, és bár a 29. percben egy szögletet követően Stones 8 méterről kapura fejelt, a labda pont a magyar kapus kezében landolt.

SALLAI Roland, gólöröm, Nemzetek Ligája - Anglia-Magyarország
Gólöröm Sallai találata után  Fotó: MTI Fotószerkesztőség/Koszticsák Szilárd

Bár a hivatalos statisztikák szerint 69-31 százalékban az angolok birtokolták a labdát a meccs alatt, ez az eredményességben nem látszott meg: a második félidőben, jelesül a 70. percben ismét Sallai szerzett gólt, ezúttal a Szalai Ádám helyére két perccel korábban érkező Ádám Martin passzából. És itt még nem volt vége: a nyolcvanadik percben ismét az angol kapuban landolt a labda, ezúttal Nagy Zsolt lőtt gólt ugyancsak Ádám Martin közreműködésével. Aztán a 89. percben Gazdag Dániel gólja állította be a végeredményt:

Anglia-Magyarország: 0-4

Nincs mit szépíteni, a magyar csapat lemosta az angolokat, nem csak megismételték a június eleji bravúrt, de túl is szárnyalták azt ezzel a győzelemmel. Ismételjük el sokszor és hangosan: négy nulla Anglia ellen!