Bors

Létrehozva: 2021.08.05.

Csodák nincsenek, női vízilabdázóink a tokiói elődöntőben 8-6-ra csatát vesztettek Spanyolországgal szemben, így szombaton a bronzéremért küzdhetnek.

Forrás: Nemzeti Sport

Az első negyedben megismételte a Kína elleni csoporttalálkozón mutatott lehangoló játékát Bíró Attila kapitány válogatottja, mely a tegnapi elődöntő első negyedében gólt sem szerzett, viszont kihagyta összes emberelőnyös helyzetét, és mindössze kapufákat lőtt. A második negyedben Szilágyi Dorka szépített (1-3), de a görcs nem múlt, válogatottunk a félidőben 5-2-es hátrányban volt. Az ibériaiak átlövései rendre hálónkban landoltak, és a hektikus harmadik negyedet követően biztosnak tűnt, hogy oda a győzelem, azzal a döntő, háromszor 8 percet követően Spanyolország 8-4-re vezetett.

Keszthelyi Rita és Vályi Vanda révén sikerült szépíteni, majd hiába kerültek hullámvölgybe a spanyolok (a negyedik negyedben gólt sem lőttek), rajtunk átok ült, végezetül megérdemelt, 8-6-os vereséget szenvedtünk. A fiaskóért fikarcnyi felelősség sem terheli Magyari Alda kapust, elvégre 17 lövésből kilencet hatástalanított, 53 százalékos hatékonysággal védett.

Válogatottunk a 2008-as pekingi olimpia óta hasztalan próbálkozik döntőbe kerülni, rendre elődöntőt veszít, háromszor fejezte be az olimpiát a 4. helyen.

Bíró a védekezést rendjén valónak nevezte, az előnyök kihasználásakor viszont lányai nem azt tették, amit előzetesen megbeszéltek. A góljaink felét, hármat szerzett Szilágyi nem leplezte mérgét, megállapította, sokszor előkészítetlenül tüzelt kapura. Keszthelyi úgy vélte, önmagunkat vertük meg, ám mivel magyar válogatott hivatott arra, hogy érmet hozzon haza, a szombaton reggel 6:40-kor kezdődő, oroszokkal szembeni bronzmeccset megnyerjük.

Ennek kapcsán megjegyzendő, július 26-án a csoportunkban 10-10-et játszottunk velük.