Sokkot kapott az anya: az orvosok azt mondták a 13 éves szűz lányának, hogy terhes

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Bors terhesség
PUBLIKÁLÁS: 2026. június 24. 22:00
Egy édesanya szerint teljesen ledöbbent, amikor visszalépett lánya kórházi szobájába, és a síró 13 éves kamasszal éppen azt közölték az orvosok, hogy több mint hathetes terhes.

Döbbenetes történetet osztott meg egy amerikai édesanya, aki szerint a kórházban tévesen közölték 13 éves lányával, hogy terhes.

Mindenkit sokkolt az orvos diagnózisa: terhes volt a 13 éves kislány?
Mindenkit sokkolt az orvos diagnózisa: terhes volt a 13 éves kislány?
Fotó: Freepik.com/Illusztráció

A 40 éves Anamaria Llorca elmondása szerint a történet akkor kezdődött, amikor lánya az iskolából írt neki, hogy fájdalmat érez a köldöke felett. Az anya először vakbélgyulladásra gyanakodott, ezért azonnal a sürgősségi osztályra vitte a gyermeket. A kórházban vérvizsgálatot, vizeletvizsgálatot és ultrahangot rendeltek el. Az édesanya szerint minden rutinszerűen zajlott egészen az ultrahangvizsgálatig.

A vizsgálat alatt a szakember végig beszélgetett velünk, aztán hirtelen elhallgatott

– idézte fel.

Az ultrahang után a technikus visszatolta őket a kórterembe, majd távozáskor sok szerencsét kívánt nekik, ami az anya szerint már akkor rossz előérzetet keltett benne.

Nem sokkal később egy asszisztens és egy másik dolgozó érkezett a szobába, majd arra kérték az anyát, hogy hagyja magára a lányát. Anamaria eleinte azt hitte, hogy bizalmas kérdéseket szeretnének feltenni a kamasznak, ezért kiment. Néhány perc múlva azonban visszament a szobába, ahol megdöbbentő látvány fogadta.

Amikor beléptem, a lányom sírt

– mesélte.

Elmondása szerint ekkor közölték a gyermekkel, hogy hat hét és három napos terhes.

Azonnal azt mondtam: kizárt dolog, hogy a lányom terhes

– emlékezett vissza.

Mindenki azt hitte, hogy terhes a kislány

Az anya szerint a diagnózis azért is volt különösen furcsa, mert a vér- és vizeletvizsgálatok egyaránt negatív eredményt mutattak. A történet még nyugtalanítóbb fordulatot vett, amikor a lány megpróbálta elmagyarázni, hogy soha nem élt szexuális életet.

A lányom később azt mondta nekem, hogy hiába magyarázta ezt el, mégis azt mondták neki, hogy igen

– állította az anya.

A család a hétvégét bizonytalanságban töltötte, majd hétfőn sürgősségi időpontot kaptak egy nőgyógyásznál. Az újabb vizsgálat végül teljesen más eredményt hozott. Az orvos megállapította, hogy a 13 éves lány nem terhes. Az ultrahangon látott elváltozás valójában a legutóbbi menstruációból visszamaradt vér volt.

Elmagyarázta nekem, hogy a lányom NEM terhes, ahogy én végig tudtam

– mondta megkönnyebbülten az anya.

A történtek után Anamaria panaszt nyújtott be a kórház ellen, és később bocsánatkérő levelet is kapott. Azt mondja, nem elsősorban a saját családja miatt szólalt meg, hanem azért, hogy más gyerekeknek ne kelljen hasonló helyzetet átélniük.

Nem akartam, hogy egy másik fiatal lány is azt érezze, amit a lányom akkor érzett

– mondta.

Az édesanya szerint az eset megerősítette abban a hitben, hogy a szülőknek hallgatniuk kell a megérzéseikre – írja a People.

 

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.