A sorozatmaratont nem árt néha megszakítani, és átnyergelni a filmek világába. Ám ez még nem jelenti azt, hogy a Maxot is el kellene hagyni, főleg, hogy a streamingóriás a napokban több kiváló mozival bővítette a felhozatalát. Már mutatjuk is, mire érdemes kattintani!
Noha a Max mostanság a sorozataival hívja fel magára a figyelmet, hiszen mind a The Last of Us 2. évada, mind A szolgálólány meséje 6. évada is nagyot robbant a hamarosan nevet váltó streamingplatform felületén, szépen, csendben olyan filmek is felkerülnek a kínálatba, melyek mellett nem mehetünk el szó nélkül, ezért listába is szedtük őket, kiegészítve +1 mozival, aminek megjelenéséig már csak egyet kell aludni.
A klasszikus zene és a filmek szerelmesei most kezet foghatnak, hiszen egy újabb darabbal bővült három évvel ezelőtt a két világot ötvöző alkotások listája. A TÁR ugyanis egy neves zeneszerzőről és egyben karmesterről szól, kinek a zene a minden: A szenvedély, a szerelem és a búvóhely a magánéleti problémák elől, amiből aztán akadnak neki bőven. A címszereplőt megtestesítő Cate Blanchett alakításától 2022-ben majdnem leesett vászon, és ezt a teljesítményt most hozza magával streamingre is, a rendező Todd Field pedig úgy komponálta meg gigászi filmremekét, akár Ludwig van Beethoven a Für Elise című zongoraművét.
Az antihősök világának kedvelői számára kihagyhatatlan Pókember bestiális ellenfelének önálló mozija. Az egyik legsármosabb színésznek és egyben a következő James Bondnak tartott Aaron Taylor-Johnson által alakított Kraven, a vadász a Sony falmászó nélküli Pókember-univerzumának, melynek Venom és Morbius is a tagja, utolsóként bemutatott antihőse volt, a film főszereplője pedig állati ösztöneit segítségül hívva vadászik a bűnözőkre, miközben lelki sebeit is igyekszik begyógyítani.
A már Brad Pittet is becserkésző A24 stúdió nevesebb alkotásai (A világítótorony, A brutalista, Fehér éjszakák) mellett érdemes megemlíteni azokat műveket is, melyekre kevesebb reflektorfény vetül. Az Anyabolygóban a ’90-es évek elejére térünk vissza, és egy anya-lánya páros kalandos sztoriját ismerhetjük meg. A moziban a gyermeki képzelet és a valóvilág határa idővel kezd egyre jobban elmosódni, ez pedig lehetőséget nyújt a felnőtt közönség számára, hogy újraélhesse a fiatalkori gondtalanság émelyítően nosztalgikus érzését.
A 2001. szeptember 11-i terrortámadások számos filmet megihlettek, de azt nem gondoltuk volna, hogy az egyik legjobb ezek közül pont Adam Sandler nevéhez lesz köthető. Az Üres városban a családját elveszítő Charlie egy régi barátság felélesztésével próbálja a lelkében tomboló ürességet betömni, miközben a teljesen más problémákkal küzdő cimborája (Don Cheadle) is értő fülekre talál benne. Mike Bender drámája először megtépázza, majd begyógyítja a lelket, miközben egy gyönyörű, örök érvényű üzenettel bíró történetet mesél el a barátságról. Emellett pedig a hamarosan ismét golfütőt ragadó Sandler ismét megmutatja, nemcsak bélgázos poénokra építkező vígjátékokban van otthon.
Cirka hat évvel a nagy sikerű Élősködők elkészítése után Pong Dzsunho idén tavasszal ismét előállt egy remekművel. A Mickey 17 annak ellenére, hogy bolygók között ingázó űrhajó módjára ugrál műfajról műfajra a bő kétórás játékidő alatt, könnyen fogyasztható stílusával és zseniális alakításaival (Mark Ruffalo külön kiemelendő) helyet érdemelt listánkon. Ezt a nem kevés társadalomkritikával meghintett űrutazós sci-fi-komédiát egyaránt ajánljuk a Robert Pattinson-fanoknak, hiszen nem egyet láthatnak kedvencükből, hanem kis híján húszat, és azoknak is, akik kifejezetten utálják a sztárrendezőket talizmánként gyűjtő angol színészt, hiszen annak halálát 16 alkalommal követhetik végig a képernyőn keresztül.