Babos Tímea és Kristina Mladenovic döntőbe jutott Ausztráliában

Bors

Létrehozva: 2019.01.23.

Forrás: AFP

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének elődöntőjében, ezzel a magyar teniszezőnő pályafutása 7. Grand Slam-döntőjét játszhatja pénteken az Australian Openen.

A női párosban ez lesz az ötödik GS-fiáléja. A címvédő, 2. kiemelt Babos Tímea és Kristina Mladenovic szerda délután 6:4, 6:2 -re nyert Jennifer Brady és Alison Riske ellen 1 óra 21 perc alatt.

Babos Tímea először 2014-ben, Wimbledonban játszott a döntőbe kerülésért, akkor is Kristina Mladenovic oldalán. Az All England Clubban még kétszer jutott el a legjobb négyig és kétszer kapott ki a döntőben. A US Openen és az ausztrál nyílt teniszbajnokságon tavaly győzött az elődöntőben, tehát az eddigi mérlege: ötből négy megnyert meccs – a Roland Garroson a negyeddöntő jelentette eddig a legjobb eredményt.