Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a BorsNemcsak a hőmérő szaladt fel 40 fok közelébe: Pest megyében már a csap is szigorúbb szabályok szerint folyik. A rendkívüli hőség és a megugró vízfogyasztás miatt négy agglomerációs településen vezettek be I. fokú vízkorlátozást szombaton. Erdőkertes, Szada, Őrbottyán és Veresegyház önkormányzata is takarékos vízhasználatra szólította fel a lakosságot.

Az intézkedések szigorúsága azonban eltérő. Míg Veresegyházon és Szadán egyelőre csak javasolják a lakóknak, hogy a nem létfontosságú vízhasználatot mellőzzék, addig két másik településen már ennél szigorúbb szabályok léptek életbe.
Őrbottyánban és Erdőkertesen egyenesen tilos az ivóvízhálózatról reggel 6 és este 11 óra között tömlővel locsolni, járdát és utat mosni, automata öntözőberendezést működtetni, gépjárművet mosni, valamint úszómedencét feltölteni.
A korlátozások oka a napok óta tartó csapadékmentes, forró időjárás, ami miatt a háztartások vízigénye drasztikusan megnőtt. A mostani lépések célja, hogy a nyomásesést és az esetleges vízhiányt megelőzzék, biztosítva a folyamatos ellátást mindenki számára.
Az előrejelzések szerint a helyzet a következő napokban csak fokozódik. Szombaton 36-39, vasárnap pedig helyenként akár 40 fokos csúcshőmérséklet is várható. Hétfőre az egész országot érintő, rekordközeli hőséggel fenyeget az időjárás, ezért a hatóságok azt javasolják, hogy a korlátozással nem érintett településeken is fogadják meg a takarékossági intézkedéseket.
A mostani kánikulát egy Nyugat-Európa felől érkező hőkupola okozza. A jelenség az egész kontinenst sújtja: Franciaországban és Hollandiában tömegrendezvényeket halasztottak el, Londonban 38 fokot mértek, de Berlinben, Varsóban és Prágában is 40 fok közeli hőmérsékletre készülnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.