Sport

Sebastian Vettel: Ha nem pilóta, talán építész lennék

Bors

Létrehozva: 2018.04.09.

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyert pályafutása 200. Forma-1-es futamán, a vasárnapi Bahreini Nagydíjon.

Forrás: AFP

A 200. futamán állt rajthoz Bahreinben a négyszeres Forma–1-es világbajnok Sebastian Vettel, s a kerek szám kapcsán a Corriera della Sera interjúvolta meg.

A német pilóta pedig nemcsak azt árulta el, hogy még mindig élvezi a versenyzést, hanem azt is, kit választana a két sztárfocista, Cristiano Ronaldo és Lionel Messi közül a labdarúgó-csapatába, vagy hogy milyen civil állásban tudná magát elképzelni.

Mennyi maradt abból a fiatal srácból, aki tíz éve, Monzában futamot nyert a Toro Rossóval?

Ugyanaz vagyok, csak kicsit idősebben, és talán bölcsebben – mondta Vettel. – A hozzáállásom semmit se változott, még mindig imádom a versenyzést.

Honnan van még mindig ennyi motivációja?

Egyszerű, imádom amit csinálok. A futamon csak egy célom van, hogy én legyek a legjobb.

Ha nem lett volna önből pilóta, milyen foglalkozást választ?

Valami kreatívat, például a dizájnert, vagy az építészt.

Ez a negyedik szezonja a Ferrarival. Optimista?

Abszolút, de hosszú még a szezon.

A ferraris futamgyőzelmei közül melyik a legbecsesebb?

Az első, a 2015-ös Maláj Nagydíjról. A legjobbkor jött.

Min változtatna, ha a Forma–1 vezetőinek a helyében lenne?

Szerencsére nem vagyok, inkább maradnék egyszerű autóversenyző...
Lewis Hamiltonnal milyen a viszonya?

Nincs gondom vele, én őt, ő meg engem akar legyőzni.

Ha beülhetne egy időgépbe, melyik nagy bajnokkal küzdene meg a legszívesebben?

Michael Schumacherrel, a gyerekkori hősömmel a kilencvenes évek közepéről.

A mostani mezőnyből Hamilton a legerősebb ellenfél?

Ő és Fernando Alonso.

A futballt is szereti, sőt, játszik is. Edzőként kit választana: Messit vagy Ronaldót?

Jó kérdés. Ronaldo egy szuperatléta, aki folyamatosan azon dolgozik, hogy jobb legyen. Messi meg teljesen más személyiség. Mindkettőt vinném, s akkor én lennék a világ legboldogabb edzője.

Győzelem Bahreinben

A 30 éves versenyzőnek ez volt a 49. diadala, és a szezonnyitó ausztráliai verseny után az idény második futamán sem talált legyőzőre. A második helyen Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája zárt, míg csapattársa, a négyszeres vb-győztes, címvédő Lewis Hamilton a kilencedik pozícióból rajtolva harmadikként végzett. A vb egy hét múlva, Kínában folytatódik.