Sport

Blohin a játékvezetőket hibáztatja

Sz. S.

Létrehozva: 2012.06.20.

A szerencsés, a záró csoporttalálkozóját 1-0-ra megnyert Anglia nyolc közé jutott, a balszerencsés Ukrajna kiesett az Európa-bajnokságon. Utóbbi válogatott kapitánya, Oleg Blohin a játékvezetői ötöst hibáztatta.

A két első csoportmeccstől eltiltott Wayne Rooney fejesgóljával Anglia megnyerte a harmadik csoporttalálkozóját, így negyeddöntőbe kerültek, a társrendező ukránok viszont kiestek a folytatásból.

– Fogalmam sincs, az UEFA miért küld a vezetőbíró és a két partjelző mellett két gólbírót is a találkozókra, ha nem látják Marko Devics találatát, amivel 0-1 után kiegyenlítettünk – háborgott Oleg Blohin ukrán kapitány. – John Terry, az angolok védője nyilvánvalóan a gólvonal mögül kanalazta ki a labdát. Ez óriási bírói melléfogás volt.

Blohin ugyan nem vette Kassai Viktor játékvezető nevét a szájára, de Andrej Sevcsenko nem kertelt: kimondta végleges döntését, az egykori aranylabdás futballista bejelentette, hogy végleg hátat fordít az ukrán nemzeti válogatottnak.

Roy Hodgsonangol kapitány annak örült, hogy amióta átvette tisztét, válogatottja öt meccset vívott meg veretlenül.

– Igazán jó döntés volt Wayne Rooney csapatba állítása, hiszen most is jókor volt jó helyen a Manchester United támadója.

Steven Garrard, az angolok csapatkapitánya így fogalmazott: – Nyilvánvaló, hogy erről a meccsről még sokat vitatkoznak. Viszont emlékeztetnék arra, hogy 2010-ben a világbajnokságon a németek ellen csapattársam, Frank Lampard lövése után a labda majdnem egy méterrel a gólvonal mögött ért földet, és akkor bennünket is szabályos góltól fosztottak meg. Most visszakaptunk valamit a sorstól.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Kiderült, miért romlott meg a kapcsolat Kulcsár Edina és édesanyja között

origo.hu

Milliókat képes megölni az orosz Sátán II, a Földön nincs olyan pont, ahová ne érne el

mindmegette.hu

Gordon Ramsay elárulta, hogyan készül a tökéletes, ropogós sült krumpli

hirtv.hu

Global extra – Még szép, hogy a nyugat fél a kínai elnök látogatásától + videó

Azonnali termékvisszahívás: két kedvenc termék is érintett

mandiner.hu

Toporzékol a Bloomberg: Orbán túlságosan ügyesen használja ki Oroszország, Kína és a Nyugat konfliktusát

origo.hu

Kulcsár Edina és G.w.M: még meg sem született a második baba, máris jöhet a harmadik