Gyerekkori álmát váltotta valóra a 32 éves Barcai Henrietta, akinek magánállatkertje van Gyöngyösön. Napi tizennégy órát dolgozik, etet, trágyáz, hat hete pedig ő a kisoroszlánok anyukája.
Születése óta különleges kapcsolatban van az állatokkal Barcai Henrietta. A gyöngyösi ápolónő nemcsak álmodozott arról, hogy lesz saját állatkertje, hanem meg is csinálta.
– Két évig dolgoztam a Heim Pál Gyermekkórházban. Közben hazajártam Gyöngyösre, és besegítettem a szüleim tehenészetében – meséli Heni. A tehenészetből egy idő után állatbemutató lett, befogadtak egy-egy vadonban talált őzet, vaddisznót. Henit hazahúzta a szíve, átvette szüleitől az állatfarmot.
– Amikor elmondtam, hogy oroszlánokat szeretnék, mindenki legyintett. Ahhoz előbb állatkertté kellett nyilvánítani a területet. Másfél millió forint hitelt vettem fel, hogy legyen oroszlánkifutó – mutatja a tulajdonos büszkeségével.
Amikor a két nőstény oroszlán megérkezett a debreceni állatkertből, elsírta magát örömében. Őket követte Zimba, a hím. Aztán teve, láma, hüllők, antilopok jöttek, mára 120 faj él itt. Heni úgy gondozza valamennyit, mintha az anyukájuk lenne. Mindnek van neve. Egész nap etet, trágyáz, még a büfébe is beáll pultosnak. Hat hete Linua, a nőstény oroszlán magára hagyta három kölykét, két hímet és egy nőstényt.
– Nem nyalta fel őket, miután megszülettek, és nem is etette, így tudtam: az az egyetlen esélyük, ha velünk maradnak a nap huszonnégy órájában. Cumiztattuk, pelenkáztuk őket hetekig, akár a kisbabákat. Kétnaponta vittem őket állatorvoshoz, folyton aggódtam. Ma hathetesek a kisoroszlánok, aki betér az állatkertbe, megsimogathatja őket.
– Életem egyik legnehezebb feladata lesz megválni tőlük – mondja a lány. – Április végén egy külföldi állatkertbe kerülne. Hiányozni fognak, de itt maradnak nekem a többiek – mutat birodalmára, amit élettársával, egy tűzoltóval oszt meg.