A Kincsvadászok című műsor új szintre emelte a sztárság fogalmát, hiszen egyfajta kultúrmisszióként beemelte a közbeszédbe a műkincs-kereskedelmet, kereskedőket. Mellettük pedig megjelentek a szakértők is, akik leszámoltak a sztereotípiákkal, hiszen Kelen Anna és Megyesi Balázs is fiatalok és sem naftalinszaguk, sem sem pedig leukoplasttal ragasztott szemüvegük nincs. Hajdú Péter műsorvezető az utóbbit, vagyis Balázst hívta meg a Frizbi TV stúdiójába, hogy elbeszélgessen vele a műkincsek világáról, vagyis inkább mélyebben megismerje és megismertesse a nézőkkel azt, hiszen mint mondja, annyi rálátása van a témára, mint tyúknak az ábécére. A Frizbi műsorvezetője, bár látja és értékeli a régi szépséget, ő maga még sosem vett semmit, amit valamikor a régmúltban készítettek. Sőt, a pénzt sem szórja vagyonokat érő luxuscikkekre. Az autóját és a házát leszámítva mindössze egyszer csábult el.
„Egyáltalán nem kapott el a gyűjtőszenvedély, ahogyan egy festmény, vagy műtárgy láttán sem kap el a birtoklási vágy, Persze látom a szépet, de nem igénylem, hogy a a falamon lógjon, vagy a vitrinemben álljon. Bevallom, mindenből az újat szeretem. Az otthonunkban és az irodában is van egy-két kép a falon, de azok is csak fotók és a szeretteim vannak rajtuk illetve a világsztárokkal készült közös képeim vannak még kitéve.”
Ennek ellenére nagyra értékelem azokat, akik komoly műtárgyakat gyűjtenek és kifejezetten szeretem a Kincsvadászok című műsor epizódjait
– kezdte lapunknak a Frizbi műsorvezetője, Hajdú Péter, aki nem véletlenül hívta meg a TV2 sikerműsorának fiatal szakértőjét. „Ha az ember azt hallja, hogy valaki műkincskereskedő, vagy műkincsbecsüs, akkor egy idős, dohos, szürke öltönyös, bőrnyakkendős fószer ugrik be, miközben a Kincsvadászok egyetlen szereplője sem ilyen. Balázs is szöges ellentéte ennek a sztereotípiának. Laza, fiatal és menő és ezzel azzá teszi a szakmáját is” – tette hozzá Hajdú Péter.
A műsorvezető akkor sem jött zavarba, amikor arról kérdeztük, hogy mi a legdrágább tárgy, amit megvett magának eddigi élete során.
„Azzal kezdeném, hogy gyerekkoromban szenvedélyesen gyűjtöttem a külföldi pénzeket és ha az emlékeim nem csalnak, egész sok országból sikerült is szereznem érméket és papírpénzeket. Aztán egy időben a Fradi-kártyákért voltam oda. De hogy a kérdésre is válaszoljak, van egy Rolex órám, amit négymillió forintért vásároltam. Ennél van jóval olcsóbb és jóval drágább modell is, szóval nem estem túlzásba, ráadásul ez az óra idő és értékálló, vagyis befektetésként is tekinthetek rá. Egyébként ruhák tekintetében is megesik, hogy beruházok egy-egy komolyabb értéket képviselő darabba, de nem különösebben ragaszkodom a nagy és drága márkákhoz. A lényeg itt is a funkcionalitáson van” – magyarázta Hajdú Péter.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.