A kórház neve: Jahn Ferenc (Dél-Pesti) Kórház, Budapest
A szülés időpontja: 2017 március
A kórház állapota: Mai magyarországi kórház... katasztrófa...
Mellékhelyiségek/zuhanyzók állapota: Szintén katasztrófa... Rozsdás zuhanytálca, takarítatlan, elkepesztő állapot (ez alól csak a szülőszobai mosdó volt kivétel, az legalább tiszta volt)
Szülészet/szülőszoba korszerűsége (vannak-e alternatív lehetőségek, pl. kád, bordásfal, labda, stb.): Nekem nem sikerült ilyen szülőszobát kifogni. (állítólag vannak, de azon a hétvégén annyian szültünk, hogy engem vajúdni is hazaküldtek még).
Apás szülést tervezőknek a földszinten /bejelentkezéskor/ kell kérni "apacsomagot" /avagy visszaküldik érte/, amiben az elképesztően meleg eldobhatós ruhacsomag van. Csak abban tartózkodhat a szülőszobában. „Sétálás” nincs, vagy bent, vagy az aulában, a folyosón a többi vajúdó anyuka miatt „civil” férfiember nem tartózkodhat. Ez jó pont akar ám lenni!
Orvosok, szülésznők, csecsemős nővérek segítőkészsége:
Szülésvezetés (kötelező-e a gátmetszés, oxitocin, siettetik-e a szülést): Az én esetemben igen, siettették, ráadásul mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül. Gátmetszés, ahogy sikerül, csak legyen már kint az a baba.
Látogatási rend: Szigorú látogatási rend van, a babák az első éjszaka vannak bent a csecsemős szobában, egyébként kint anyukáknál a kórteremben. Illetve a reggeli vizsgálatoknál (ha jól emlékszem 7-9), és a délutáni látogatáskor (16-18), ez utóbbi esetben fürdetik. Minden egyéb esetben - akkor is, ha az anyának orvosi vizsgálatra kell mennie - a baba a kórteremben marad egy „beszélje meg a többi anyukával” felkiáltással a csecsemős nővérek részéről. Apukák, látogatók a folyosóra sem jöhetnek be, az anyukák mennek ki az emelet aulájába, vagy a kórház egyéb területeire. Ez alól a két VIP szoba a kivétel, ahol apa is bent lehet, viszont a folyosón nem tartózkodhat, vagy a VIP szobában, vagy ki kell mennie az osztály teljes területéről.
Mit kell vinni a baba ellátásához? Ruhát csak a hazajövetelhez. 10 db pelenkát és egy csomag popsitörlőt be kell adni a „közösbe”, de a mamánál is maradjon, mert napközben neki kell pelenkázni, ez a „közös” csak a fürdetések, vizsgálatok idejére szól.
Hány ágyra jut egy zuhanyzó? Normál szobában 5 ágyra. A kevésbé fizetős szobákban 1, vagy 2 ágyra, a VIP szoba szintén 1 ágyra.
Van-e VIP szoba? Igen, van. Vagy szabad, vagy nem, de van.
Koszt mennyisége, minősége: Szerintem rettenetes a minőség. Mennyiségre nem tudok válaszolni. Én a minőség miatt alig tudtam ott enni, az étkeztetésem apa oldotta meg.
Kommunikáció (adott-e információkat, tájékoztatott-e az orvos/szülésznő a szülés előtt/közben/után): Valamennyire. A vajúdás közbeni vizsgálatokról még igen, a burokrepesztésig, onnantól semmiféle információt nem kaptam, a gátmetszést is már csak éreztem, illetve a doki szólt rám, hogy most nem kéne mocorogni...
Kaptál-e tanácsokat hazamenetel előtt: Az osztályos védőnő „próbálkozott”, de ő meg csak a „kötelezőt” fújja. Azt kell mondjam, használható tanácsot nem.
Pontszámok:
Móni
További terhességgel, szüléssel és gyermekneveléssel kapcsolatos tartalmakat olvashatsz a Bezzeganya Facebook oldalán.
Tetszik?