Bírája elé áll V. Pál, aki fagyállót kevert borába, hogy megleckéstessen egy tolvajt. A férfinak jó esélye van arra, hogy ne kerüljön rács mögé.
Két táborra osztotta a közvéleményt a fagyállós borosgazdaként elhíresült kétgyermekes családapa esete. Az ország egyik fele azt hangoztatta: V. Pál jogosan igyekezett megvédeni tulajdonát. Az ellenük érvelők szerint színtiszta önbíráskodás történt, ami megengedhetetlen.
– Az ügyet február végén vagy március elején kezdjük tárgyalni - mondta a Borsnak Koszta János, a Budapest Környéki Törvényszék szóvivője. – A vád szerint a sértett, ifjabb Sz. Sándor több alkalommal lopott V. Pál pincéjéből meggybort. Amikor V. Pál észlelte, hogy 120 liternyi borából 60-70 liter eltűnt, elhatározta, hogy megleckézteti a tolvajt. Egy gödöllői benzinkúton 5 liter fagyállót vásárolt, majd 1-2 liternyit a meggyboros hordóba töltött.
- Másnap Sz. Sándor ismét lopott tőle, majd a borból nagyobb mennyiséget meg is ivott. Az ital mellé 4-MEC (KATI) nevű pszichotróp anyagot is fogyasztott. Több ismerősének adott a borból, a szomszédjának például 6 liter adott el ezer forintért. Ifjabb Sz. Sándorról az édesapja azt hitte, hogy részeg és azt tanácsolta, feküdjön le aludni. Amikor a család észlelte, hogy nagy a baj, mentőt hívtak. Sz. Sándort kórházba szállították, ahol 2013. november 1-jén elhunyt. A halál oka etilén-glikol okozta heveny veseelégtelenség. Az ügyészség életveszélyt okozó testi sértéssel vádolja V. Pált - tette hozzá a szóvivő.
A vádirat azt is rögzíti, hogy Sz. Sándor többször lopásokból fedezte drogszükségletét. A férfi édesapja bekameráztatta a házukat, hogy megpróbálja megakadályozni, hogy fia értékeket emelhessen el onnan. Sz. Sándoron kívül a férfi egyik ismerőse és annak rokonai fogyasztottak a borból. Egy névnapi buliba vittek az italból, ahol négyen ittak belőle, ketten enyhe mérgezést szenvedtek. A vádirat ezt az eseményt nem rója V. Pál terhére, hiszen nem tudhatott arról, hogy más is kaphat a borból, ő csak a tolvajban akart kárt tenni. A vád szerint az időben érkező orvosi segítség megmenthette volna Sz. Sándor életét. V. Pálnak az sem róható fel, hogy a sértett későn került orvosi ellátásra.
Az életveszélyt okozó testi sértésért 2-től 8 évig terjedő büntetés szabható ki. – A híradásokból az derült ki, hogy V. Pál cselekedete nem az élet kioltására irányult, ráadásul a férfi büntetlen előéletű, tettét egyfajta jogos elkeseredés irányította. Ezek alapján azt sem tartom kizárhatónak, hogy felfüggesztett börtönnel megússza - vélekedett a Borsnak az ügytől független dr. Hortobágyi Tibor ügyvéd.