Aktuális

Félelmetes: nem lesz többé gyógyszer a fertőzésekre

Bors

Létrehozva: 2014.11.18.

A gyógyszereknek is ellenálló szuperbaktériumok megjelenéséről számolt be az ÁNTSZ. A népegésszégügyi szolgálat szerint jelenleg nem az ebola vagy más halálos vírus, hanem éppen ez jelenti az egyik legnagyobb egészségügyi kockázatot a világon.

A nyirkos, hideg időben zsúfolásig telnek a háziorvosi rendelők. A beteg kínjaira gyors enyhülést remélve rohan orvosától a patikába, hogy kiváltsa hatásosnak vélt gyógyszerét, ám a gyógyszer már közel sem olyan hatásos, mint két-három éve volt….

Ha a szakemberek nem találnak megoldást, a folyamat odáig vezethet, hogy a legáltalánosabb fertőző megbetegedésekre sem lesz hatékony gyógyszer. Erről pedig mi magunk tehetünk. A helytelen, túlzott, illetve indokolatlan antibiotikum-használattal ugyanis olyan baktériumok jelentek meg, amelyek ellenállnak a különböző gyógyszereknek.

Az antibiotikumok csak a baktériumok okozta fertőzések ellen hatásosak, a vírusos megbetegedések, például a közönséges megfázás vagy az influenza gyógyulását nem segítik. Sőt enyhe bakteriális fertőzések (orrmelléküreg-gyulladás, torokfájás, légcsőhurut, fülfájás) esetén is gyakran szükségtelen a szedésük, mivel az ember saját immunrendszere legtöbbször képes ezeket legyőzni.

A helytelen antibiotikum-alkalmazás egyik tipikus esete, hogy a gyógyszer szedését a teljes kúra vége előtt abbahagyják, illetve, hogy az esetleges maradékkal egy később jelentkező megbetegedést próbálnak meg házilag gyógyítani. Csakhogy minden egyes antibiotikum-adaggal erősebb lesz az a néhány baktérium, amelyik már ellenállóvá vált az adott szerrel szemben.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek