Aktuális

Fia arcképével fizeti ki Orbánékat Stadler?

Bors

Létrehozva: 2013.12.17.

Nagy kérdés, látnak-e akár egyetlen forintot is a hitelezők a Stadler József által felhalmozott 21 milliárd forintos adósságból. A megmaradt „vagyontárgyakat” ugyanis az évek során sem sikerült pénzzé tenni.

Szombaton írtuk meg: megszűnt a jelenleg a nagyfai büntetés-végrehajtási intézetben raboskodó Stadler József cége, a Stadler Kft. Az ismert akasztói vállalkozó összesen 21 milliárd (!) forintos adósságot halmozott fel az évek során: ebből 9 milliárd az elmaradt adó, a többi a hitelezők felé fennálló tartozás. Egy rejtélyes tételre is bukkantunk: 534 621 forintot követel tőle a gánti székhelyű Dolomit Kőbányászati Kft. is, melynek ügyvezetője Orbán Győző, a miniszterelnök édesapja.

Hogy mi ez a tartozás, egyelőre nem tudni. Megkerestük a Dolomit Kft. ügyvezetőjét, Orbán Győzőt is az ügyben. Elküldtük neki kérdéseinket, ám lapzártánkig nem kaptunk választ.

De vajon mi maradt a Stadler Kft. csődje után? Miből lehetne törleszteni az adósságokat? Nos, vihetnék az akasztó stadiont, ez a cég tulajdona volt. 340 millióért kezdték árulni, adták volna már 220 millióért is, de senkinek sem kellett.

Aztán vihetnék Stadler családi festményeit is. Ezeket 8 éve próbálta elárverezni a vállalkozó, sikertelenül: Stadler ukrán feleségéről, Tanjáról a portré 800 ezer forintról indult. Korábbi párjáról, Mariettáról 600 ezerről. Stadler fiait vásznon 1,2 millióért kínálták.

Zolit (balra) és Milánt 1,2 millióért kínálták

Egyik a Milán Playstation című alkotás, a másikon pedig a nagyobbik gyerek, Zolika DJ-ként lett megörökítve. Tehát ha a miniszterelnök családja elfogadná mondjuk a Stadler kisfiáról készült festményt, le is lenne tudva a tartozás…

Volt egy csoportkép még, ahol zsúfolt stadion előtt öt fej mutatkozik. Időközben eltűnt a kollekció egyik darabja, az Utolsó vacsora című festmény a stadionból. Olajkép volt, 8 milliót ért. Papíron. 

Esélytelen

Dr. Bárándy György szerint amennyiben nincs behajtható vagyon, úgy a hitelezők futhatnak a pénzük után. – Ha elvállalok egy pert, mindig megkérdezem, hogy a felszámolandó cégnek van-e behajtható vagyona. Ha nincs, le is beszélem az illetőt a perről, ugyanis annak sok értelme nincs, hogy kifizesse a munkadíjam, a pénzéhez pedig nem jut hozzá – mondja a Borsnak az ügyvéd.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek