Félezer traffipaxot állít munkába a rendőrség hamarosan. Fa mögött megbújva, autóból vagy háztetőről: bárhonnan mérhetik az arra haladók sebességét. Akit megörökít a fotó, annak jön a csekk.
Számos városi legenda szól postaládákba és kocsikba szerelt traffipaxokról, egyéb furfangos módszerekről. De mi az igazság?
– A sebességellenőrző berendezések elhelyezésével kapcsolatban nincs olyan jogszabály, amely tiltaná bármilyen felállítási hely alkalmazását. A sebességtúllépés szankcionálása szempontjából teljesen mindegy, hogyan volt elhelyezve a sebességmérő – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.
Hozzátették: a rendőrség nem használ rejtett sebességmérőket, az egyetlen trükkös hely az M1-es autópálya.
– Az M1-es és M7-es autópálya közös szakaszánál egyetlen fogadóállomás van kiépítve. Az M1-es autópályán további hét található, ezekben négy sebességellenőrző berendezést helyeznek el felváltva a hatóságok. Az nem tudható, éppen melyik fogadóállomáson van a berendezés – tudtuk meg.
Lebuktatják a szabálytalankodót
Jelenleg 154 sebességellenőrző berendezés van, köztük FámaLézer elnevezésű szerkezetek, ezek egy része alkalmas az éjszakai ellenőrzésre is. A közeljövőben félezer traffipaxot és sebességellenőrzésre is alkalmas komplex közlekedési ellenőrző pontot állítanak fel országszerte. Utóbbiból 365 lesz, s nem csupán a gyorshajtókat szűrik ki, hanem azokat is, akik átlépik a záróvonalat vagy a leállósávot használják. 160 mobil traffipaxot is vásárolnak.