Nem először nyerték meg ezt a címet, és valójában nem tudni, miért olyan iszonyú boldogok a dánok.
A gazdasági jólét, az egészség, az erős szociális háló megléte a mércéje a boldogságnak – írja a 247wallst. Persze a tanulmány arra is keresett választ, hogy egy adott ország lakója mennyire elégedett az életével, és ennek a mértékéből lehet-e következtetni a gazdasági helyzetre. A boldogságot, nem meglepő módon az is befolyásolja, hogy milyen mértékű a foglalkoztatottság, mennyi szabadidejük van az embereknek, és azt hogyan töltik el.
10. helyre a svédek kerültek, nálunk 81.5 év a várható élettartalom, 97%-uk elégedett a víz minőségével, és ott a legalacsonyabb a légszennyezettség mértéke. Kanadában a kiváló az egészségügyi rendszer, többek közt emiatt is tudták megelőzni a svédeket. 8. helyen Ausztrália végezett, őket előzi meg Finnország és Izrael. 5. Ausztria lett, őket előzi meg Svájc. Hollandiának sikerült dobogós helyet szereznie.
A második helyen Norvégia áll, amit annak köszönhet, hogy norvégok úgy érzik, anyagilag biztonságban vannak. Emellett a munkaképes felnőtt lakosság foglalkoztatottsága 75%-os. Az egyik legegészségesebb nemzet, legtöbbjük jónak, vagy kitűnőnek írta le saját a fizikai állapotát. Hollandia azért a lett a világ legboldogabb országa, mert lakói a Föld legelégedettebb emberei. Igazából más oka nem lehet, hiszen sem az élettartalmuk, sem az egészségi állapotuk, se a foglalkoztatottság nem kirívó. Persze az összes eredményük benne van a top 10-ben, de akkor is érthetetlen, miért olyan iszonyú boldogok.