Télen a szervezet kimerül, és bár a napsütés sokat segíthet, a nyár eleje még mindig a feltöltődésről szól. Érdemes ilyenkor természetes vitaminforrások után nézni, rendszeresen aludni és mozogni.
Azzal nem mondunk újat, hogy aki rendszeresen 7 óránál kevesebbet alszik, az fáradt lesz. De gondolta volna, hogy az sem mindegy, hogy mikor ébred? Egyes kutatók megállapították: az alvás ciklikus folyamat, mély és kevésbé mélyebb részei vannak, ezért különösen fontos a megfelelő ciklusban ébredni. Ezt segítik olyan mobilalkalmazások, mint például a Sleep Cycle, amely érzékeli, hogy mikor nem alszunk mélyen, és – természetesen a megadott idő környékén – olyankor ébresztenek, amikor az a legmegfelelőbb. A jó ébredés órákra meghatározhatja a napunkat.
Fáradt vagyok, iszom egy kávét – ez az alapmondat. A kérdés csak az, hogy mennyit. Bár mind többen állítják, hogy napi 3-4, sőt a legújabb kutatások szerint akár 5 kávé sem okoz gondot, a túlzott koffeinbevitel felboríthatja az életritmusunkat. Pláne, ha az estébe nyúló munka miatt késő délután vagy kora este még bedobunk egy kávét.
A tavaszi fáradtság érzése akár egész délelőtt nyomaszthat minket. A fáradtság érzéséhez hozzájárulhat, ha túlesszük magunkat, de az sem jó, ha egyáltalán nem eszünk semmit. Ez a reggelire kiváltképp igaz. Inkább keljünk kicsit korábban – jól időzítve –, és reggelizzünk! Cukrozatlan müzli mézzel, frissen facsart gyümölcslével – és jól indul a nap.
Már egy nagy séta is sokat segít a friss levegőn, de naponta fél óra kocogás csodákra képes. Jót tesz a szív-érrendszernek, kordában tartja a testsúlyt, és elfelejthetjük a rendszeres fáradtságérzést.
A salaktalanítás segít abban, hogy feszesebb és tisztább legyen a bőrünk, és serkenthetjük anyagcserénket. Fontos odafigyelni az időzítésre és arra, hogy komolyabb salaktalanítókúra esetén kérjük szakorvos véleményét. A szakemberek szerint a salaktalanításnak és a méregtelenítésnek mindig egyszerre kell történnie.