Jenes Kitti őszintén mesélt a magánéletéről a hot! magazinnak.
hot!: Nemrégiben mutattátok be a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon a Rudolf című musicalt. A pályád kezdetén még ensemble-tagként szerepeltél a darabban. Milyen érzés volt most főszereplőként részesülni a sikerben?
Jenes Kitti: Érettségi után énekelni tanultam Kőváry Judit magániskolájában, ott tudtam meg, hogy a Pesti Broadway Stúdió felvételt hirdet, ahová fel is vettek. Így kerültem be az Operettben a Rudolf musicalbe. A Margitszigeten eddig még nem játszottam, és Vetsera Mária szerepében debütálni valódi megtiszteltetés volt. Külön öröm számomra, hogy a színház igazgatójával, Bán Teodórával úgy érzem, egy igazán erős szakmai és emberi kapcsolat alakult ki köztünk.
hot!: A musical történelmi tényeken alapul, egyszerre romantikus és tragikus, a mai napig nem lehet biztosan tudni, mi okozta a két szereplő halálát. Vonz téged egy ilyen romantikus sztori?
Jenes Kitti: Az ember életében van egy-két nagy szerelem, ezekből például meríthet érzelmileg. Jelenleg egyedülálló vagyok, de természetesen vágyom egy jól működő kapcsolatra.
hot!: Szakmabelivel könnyebb az élet vagy civillel?
Jenes Kitti: Évekig civil párom volt, akivel jól kiegészítettük egymást. Egy szakmabelivel viszont jobban érthetjük a másik problémáit, így mindennek lehet előnye és hátránya is.
hot!: Debreceni lány vagy, ott jártál középiskolába. Lokálpatriótának érzed magad?
Jenes Kitti: Az vagyok, egészséges mértékben. Érzem, szeretem magunkban az alföldi lelkületet, a nagyszüleim juhászok, így tanyánk is volt a Hortobágy környékén. Ha tehetem, hazamegyek: vár a család és a hároméves unokahúgom, egyben keresztlányom, Emili, aki most a legfontosabb az életünkben.
hot!: A családodban vannak művészek? Szeretik az irodalmat, a zenét?
Jenes Kitti: Anyukám vállalkozó, a bátyámmal, Imivel dolgoznak együtt. Apukám is átlagember. Debrecen, Balmazújváros, Nagyhegyes környékén zajlik az életük. Gyerekkoromban folyton szólt a rádió, anyukám rengeteget hallgatta Gergely Robi, Zámbó Jimmy dalait, de a nagymamám és a most 94 éves anyai nagypapám is kedveli a zenét. Először zongorázni tanultam, emellett sokat jártam szavalóversenyekre, énekversenyekre.
hot!: Debrecenben az Ady Endre Gimnáziumba jártál, dráma tagozatra. Mit szóltak a szüleid ahhoz, hogy színésznek készülsz?
Jenes Kitti: A gimnáziumban prózai és zenés darabokat, színészmesterséget tanultunk, fölöttem járt például Tenki Réka. Szemmel tartották, ki merre tart. Várhalmi Ilona, Cila néni – Csikos Sándor, a nemzet színésze néhai felesége – mindenki anyukája volt a dráma tagozaton. Megengedő, támogató családban nőttem fel. Anyáék mindig tudták, hogy meg lehet bízni bennem. Fegyelmezett fiatal lány voltam. Nem vittem túlzásba semmit: ha elmentem szórakozni, sosem írták elő, mikorra érjek haza, magamtól éreztem a határokat. Gimi után a Színművészeti helyett a jogi karra jelentkeztem Debrecenben. Fel is vettek, de végül nem kezdtem el az egyetemet.
hot!: Próbálkoztál a Színművészetivel is, de nem elég kitartóan. Miért?
Jenes Kitti:
Évekkel később kétszer megpróbáltam a felvételit, de nem bánom, hogy nem vettek fel, hisz addigra már fontos szerepeket játszottam az Operettszínházban.
hot!: Hamarosan főszerepeket kaptál. Ezek a KERO-idők voltak?
Jenes Kitti: Igen. Játszhattam például Júliát, Belle-t A Szépség és a Szörnyetegben és még számtalan fantasztikus szerepet. Veréb Tomi volt a Rómeóm, ő nagyon jó partner és jó barát.
hot!: Hosszú évekig lehettél Belle A Szépség és a Szörnyetegben – kurtán-furcsán ért véget a sikersorozat. Hány évig játszottál és turnéztál ezzel a sikerdarabbal?
Jenes Kitti: Tizenkét évig játszottam Belle-t, amit sajnos itthon nem búcsúztathattam el. Nyári és téli turnéink voltak Németországban. Az a fajta tisztelet, amit külföldön tapasztaltam, páratlan – mindenütt, ahol csak jártunk. Huszonévesként szinte zavarbaejtő volt, ahogy viszonyultak hozzám/hozzánk a bemutatókon vagy egy sajtóeseményen. Kivételes évek voltak. Bár – az angollal ellentétben – németül nem igazán beszélek, a kiejtésem nagyon jó, a szöveget csak meg kellett tanulnom, így kaphattam meg ezt a vissza nem térő lehetőséget.
hot!: Az Operettszínház állandó színésze voltál, most főként a Magyar Színházban játszol. Hogy kerültél oda?
Jenes Kitti: Az Operettszínházban nem voltam tag, de éreztem, hogy oda tartozom. A Magyar Színházhoz még az előző igazgató, Zalán János hívott. Itt társulati tag vagyok, és kifejezetten jó szerepeket kapok. Ugyanakkor a Madách Színházban is játszom például Az Operaház Fantomja Christine-jét, amit végre megnézhet az énektanárnőm, Péter Anikó is, hisz nélküle nem ment volna. Boldog voltam, hogy részt vett a Rudolf premierjén.
hot!: A bemutatóra készülve baleset ért A kölyök egyik előadásán a Magyar Színházban. Mi történt?
Jenes Kitti: Május 14-én a szólódalom közben, egy lépcsőről lefelé sétálva, beakadt a cipőm sarka a szoknyám rosszul elvarrt aljába. Kifordult a bokám, és a sarokcsontomból letört egy darab, így sántikálva fejeztem be a dalt. A kollégák vigasztaltak, hogy a közönség alig vette észre, de nekem csak az zakatolt a fejemben, hogy mi lesz a közelgő Rudolf-premierrel. Öt hét rögzítés után, azonnali rehabilitációt követően szerencsére meg tudtam csinálni a bemutatót, decemberben pedig Győrben láthatja majd a közönség a darabot.
hot!: Szerepeltél néhány sorozatban, filmben viszont egyelőre nem. Nem hívnak válogatásokra?
Jenes Kitti: Jól éreztem magam a sorozatokban, köszönhető ez például Hámori Barbarának, aki kiválogatott a Keresztanyuban egy intrikus karakterre. Ha hívnának, sorozatot és filmet is szívesen vállalnék. Így most maradnak a szerepek a Magyar Színházban, a fellépések a Madáchban, Győrben, meg még néhány helyen. A jövő évadomat, az új bemutatókat még nem látom pontosan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.