Hazánkban ritkán látott ragadozó madarat figyeltek meg az Alföldön, Körösladány határában. Először a Körös-Maros Nemzeti Park számolt be róla, hogy az állatot egy erdész fedezte fel június 2-án.
Elsősorban a madár balkáni területeken őshonos, Magyarországhoz legközelebbi természetes költőhelye Horvátországban van. Elsősorban sziklákon, sziklapárkányokon költ.
A Gyps Fulvus vagy más néven fakó keselyű szárnyfesztávolsága még a 2,5 métert is meghaladhatja és 11 kilogramm is lehet, amivel kifejezetten nagynak számít.
Nagy erős kampós csőre van és táplálékszerzési okokból nincs toll sem a fején, sem a nyakán, ezért is tökéletes dögevő a többi keselyűhöz hasonlóan. Már nagy magasságból észreveszik áldozatukat és csoportosan szállnak le, illetve kezdik el enni, először a dög lágy részeit. Ritkán jutnak táplálékhoz, de amikor mégis, akkor teleeszik magukat.
A National Geographic oldala szerint a fakó keselyű Magyarországon fokozottan védett állat, természetvédelmi értéke 250 ezer forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.