
Kapu Tibor űrrepülése is nagy ugrás volt, akkoriban viszont ez egy hatalmas lépésnek számított az űrkutatásban. Az Apollo-15 volt az első olyan amerikai holdexpedíció, amelyik kiterjedt tudományos programot hajtott végre a Holdon, és az első, amelyik holdjárót, vagyis Lunar Rovert használt. A holdjárót Pavlics Ferenc magyar származású mérnök vezette. A küldetés során a holdkomp a Hadley-Apenninek hegység lábánál szállt le, a legénység kőzetmintákat gyűjtött.
A küldetés során a legénység 68 órát töltött a Hold felszínén, így tudtak kutatni és kísérleteket végezni. Az Apollo-15 során egy kis műholdat állítottak pályára a Hold körül, ami a gravitációs teret és a napszelet vizsgálta.
Az űrhajósok már a legújabb típusú űrruhában repültek, melyek megkönnyítették a mozgást a Hold felszínén. Az expedíció során az űrhajósok összesen 18 óra 35 percet töltöttek holdsétákkal.
1971. augusztus 7-én tértek vissza a Földre, a Csendes-óceánba.
Az alábbi képre kattintva megnyíló galéria bemutatja, milyen eszközökkel indultak útnak, továbbá a legénységet is jobban megismerhetjük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.