Háromgyerekes anyukaként fontosnak tartom, hogy jól tanítsam meg a gyerekeknek a fogmosás szabályait (és én is jól mossak fogat, hogy ne legyen több lyukas fogam a nem helyes fogtisztítás miatt – jobb későn, mint soha), és nem utolsósorban nektek is szerettem volna szakmailag kifogástalan, aktuális információkat hozni fogmosással kapcsolatban. Vallyon Tünde klinikai szájhigiénikussal beszéltem a témában.
Általános szabályok
Fontos, hogy a gyerek 8 éves koráig a szülő mossa a gyerek fogát, utána pedig rendszeresen ellenőrizze az eredményt. Természetesen hagyjuk, hogy a gyerek is tegye a dolgát, de az érdemi rész ebben az életkorban még a szülőre hárul, mert a kicsik kézügyessége még nem elég fejlett ehhez a feladathoz.
Fogkefe
Kézi fogkefe használata
Elektromos fogkefe használata
A fogközök tisztítása - fogselyem
Aki a fogközöket nem tisztítja, az a fogai felszínének 35 százalékát nem tisztítja!
A szájzuhany használata
A szájzuhany hatékonyabb, mint a fogselyem, mert a fogközök mellett a fogínyt, és az íny alatti területet is tisztítja.
Fogköztisztító kefék
A fogköztisztító kefékkel az egyik oktatáson találkoztam, ahol a szájhigiénikus segítségével kiválasztottuk a megfelelő méreteket, és felírtuk, melyik fogközt melyik mérettel kell tisztítani. A nagy fogközöknél és az íny és a fogak közötti háromszög alakú réseknél
Használat:
Ezek a szabályok leírva kicsit soknak tűnnek, de az első napok lassú tempóját követően gördülékenyen és gyorsabban megy a fogmosás a helyes technikával is.
Tünde
További terhességgel, szüléssel és gyermekneveléssel kapcsolatos tartalmakat olvashatsz a Bezzeganya Facebook oldalán.
Tetszik?