Magasan Törökország hegyeiben található egy titokzatos geológiai képződmény, amely egyes kutatók szerint Noé bárkájának maradványa lehet. Mindezt megerősíti az is, hogy a Biblia szerint Noé bárkája pont az Ararát-hegynél állt meg az özönvíz után, pont ott, ahol a felfedezés történt.
A Biblia szerint a hatalmas hajó, Noé bárkája megmentette az emberiséget és mindenféle állatot a megsemmisüléstől egy több mint 4300 évvel ezelőtti katasztrofális árvíz során. Most úgy tűnik, hogy a hatalmas hajó tényleg létezett, sőt, meg is találták, pont ott, ahol a Biblia is írja.
Még a '40-es években a heves esőzések és földrengések mostak ki az iszapból egy titokzatos képződményt Törökországban az Ararát-hegytől nem messze. A Durupinar-formáció néven emlegetett különös helyen kutatásokat végeznek, nemrég pedig meglepő felfedezést tettek a tudósok. A kutatók úgy vélik, a partot ért Noé bárkája lehet az – írta meg a Daily Mail. Ugyanis földi radarral észleltek egy 13 láb hosszú alagutat a hegynek tűnő képződményben, ami olyan, mintha egy hajó folyosója lenne. A szkennelt rétegek ráadásul megfelelnek a három fedélzetű hajó bibliai leírásának: Ezek alapján megtalálhatták a hajón áthaladó központi és oldalsó folyosókat, sőt még a szobákat is. A Biblia ráadásul pontosan így írja: „Százötven nap elteltével a víz visszahúzódott, s a hetedik hónapban, a hónap 17. napján a bárka megállt az Ararát-hegyén”.
Ez nem az, amire számítana az ember, ha a helyszín egyszerűen egy szilárd sziklatömb lenne, vagy véletlenszerű sárfolyási törmelék alakulna ki
- mondta Andrew Jones, a Noé bárkája szkennelésének független kutatója a The Christian Broadcasting Networknek (CBN).
De pontosan ez az, amit elvárna az ember, ha ez egy ember alkotta hajó lenne, összhangban a Noé bárkájának bibliai előírásaival
– tette hozzá a kutató.
Ráadásul mindez még semmi. A kutatók észrevették, hogy a csónak alakú képződményben növő fű más színű, mint a közvetlenül rajta kívüli terület, ami arra utal, hogy ez inkább ember alkotta, mint természetes. Ráadásul a szerves anyagok kétszer olyan magasak a képződményben, mint a környező talajban. Ez azért is bizonyítja azt, hogy valóban Noé bárkáját találhatták meg, mert ha ez egy fából készült hajó lenne, és a fa idővel elkorhadt volna, akkor megemelkedett káliumszintre, pH-változásokra és magasabb szerves tartalomra számíthatnánk – és pontosan ezt találták a tudósok.
A kutatók célja most az, hogy további vizsgálatokat végezve még alaposabban összehasonlítsák a képződményt és annak környezetét, kiderítve, valóban Noé bárkáját találták-e meg, végképp pontot téve a bibliai történet végére.