A tudósok sem igazán értik, hogy létezhet az, amire rábukkantak, de tény, hogy ott van, ahol.
Habár sokszor úgy véljük, már mindent tudunk a világunkról, ez valójában közel sincs így. Kiderült ugyanis, hogy például az óceánok és a tengerek mindössze 5%-át ismerjük és térképeztük fel. Épp ezért döntött úgy néhány tudós, hogy víz alá merül a korallzátonyairól ismert Vörös-tengerben, az Akabia-öbölnél. Itt pedig meglepő felfedezést tettek: egy tenger alatti tóra leltek 1770 méteres mélységben.
Víz alatti tavakra leginkább mély tengerfenéken lelhetnek csak. Eddig három helyen tudtak ilyenről: a Mexikói-öbölben, a Földközi-tengerben és a Vörös-tengerben. Épp ezért nagy felfedezés az Akabai-öbölben talált tó, miután arra a (mélytengeri viszonylatban) sekély vízben találtak rá, olyan helyen, ahol nem is létezhetne.
Az ilyesfajta tengeri tavak a világ legextrémebb élőhelyeinek számítanak a Földön. Rendkívül magas ugyanis a sótartalmuk, ami miatt kevés bennük az oxigén. Így a vízi élőlények nem lennének képesek ott megélni. Ennek ellenére azonban a garnélarákok néha odamerészkednek, hogy egy-egy elhullott falatot találjanak maguknak. Érdekesség továbbá, hogy habár más közegnek ezek a tavak toxikusak, képesek saját ökoszisztémát létrehozni.
Erre utal az is, hogy képes volt létrejönni az újonnan felfedezett szó a sekély Akabai-öbölben
– közölte Sam Purkins, a Miami Egyetem egyik vezető professzora, kiemelve, rendkívül fontos, hogy megértsük a saját bolygónkat, mielőtt idegen életformákat kezdenénk kutatni.
Nehéz lenne megérteni a Föld ismerete nélkül, hogy egy idegen bolygó képes-e az élet fenntartására
– idézte őt a LadBible.