Költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt emeltek vádat a volt MSZP-s politikus ellen . Az nem derült ki, honnan származott a pénz. Volt egy társa is, de őt nem nevezték meg.
Vádat emelt az ügyészség Simon Gábor volt MSZP-s politikus ellen, jelentette be Keresztes Imre a Központi Nyomozó Főügyészség főügyésze. Mint mondta, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás, hamis magánokirat felhasználása a vád. A nyomozásban nem derült ki, honnan származott a bécsi bankszámlán lévő több száz millió forint. Keresztes azt is mondta, hogy Simonnak volt egy társa is, de őt nem nevezték meg.
Az ügyészség letöltendő börtönt és közügyektől eltiltást kér.
Simon Gábor, az MSZP elnökhelyettese és képviselője volt, akiről elsőként az akkor még kormánypárti lapnak számító Magyar Nemzet írta meg 2014 február elején, hogy 240 millió forintnak megfelelő devizát tartott egy bécsi bankszámlán. Az ügyészség már másnap bejelentette, hogy kezdeményezi a politikus mentelmi jogának felfüggesztését, mert adócsalás és magánokirat-hamisítás miatt kíván nyomozást indítani ellene. Simon felfüggesztette tagságát az MSZP-ben, majd lemondott képviselői mandátumáról is.
Simon ügye a legrosszabb pillanatban került elő a baloldali pártok szempontjából, mivel a választási kampány kellős közepén helyezték előzetes letartóztatásba, és nem véletlenül szerepelt a kormányt támogató Civil Összefogás Fórum plakátjain. A nyomozás során előkerült Simon Bissau-guineai útlevele is, amelyet egy hamis személyazonossággal nyitott magyarországi bankszámlánál használt. Az útlevél egy Welsz Tamás nevű üzletembertől származhatott, aki gyanús körülmények közt halt meg, közvetlenül az előállítása után.
Bár megjelentek hírek arról, hogy Simon eltitkolt vagyonát volt felesége fedte fel a hatóságok előtt, később kiderült, hogy az osztrák bank osztotta meg az információt a magyar hatóságokkal. Az nem derült ki, hogy a pénz pontosan honnan származik, bár állítólag nem Simon sajátja volt, ő csak vagyonkezelőként tárolta. A volt politikus viszont az adóhatóság felé utólag rendezte az ügyet, befizette az adót és a bírságot, vagyis lényegében elismerte, hogy az övé volt a pénz.