A legsötétebb pillanatokban is páratlan emberségről tett tanúbizonyságot a 82 napig mesterségesen életben tartott kismama családja. A hozzátartozók beleegyeztek, hogy az orvosok Orsi szerveivel segíthessenek a rászorulókon.
Szívszorító bejelentést tettek augusztus elején a Semmelweis Egyetem orvosai. Elmondták, hogy egy fiatal nő szívinfarktust kapott állapotosságának 24. hetében. A kismama szívműködése leállt, majd agyhalott lett. A babát hetekkel később, császármetszéssel segítették a világra. Magyarországon ő a második olyan újszülött, akit az orvosok agyhalott édesanyjából hoztak világra. Az orvosok további részleteket nem hoztak nyilvánosságra.
A Bors most megtudta: az édesanya mindössze 32 éves volt, banki alkalmazottként dolgozott, szerető családja az utolsó pillanatig bízott a felépülésében. Mindennap bejártak hozzá, elmesélték a napi híreket, zenét játszottak le neki. Testvére még május közepén is azt írta közösségi oldalán: „Én hiszek a Csodákban! Kérlek Titeket, Csodák, gyógyítsátok meg a húgomat!”
Aztán eljött az a furcsa, július végi nap, amikor a remény elveszett, egyben egy új remény született. Ekkor így írt a testvér: „Azt mondják, az élet útjai kifürkészhetetlenek. Van egy állapot, amikor egyszerre ad is, meg el is vesz. Megszületett az unokaöcsém, szép, gyönyörű, egészséges pici baba. Mellette viszont elvesztettem a testvéremet. Nyugodj békében, Orsi, fentről vigyázz a kicsire, mi innen lentről megtesszük ugyanezt.”
Orsit két hete temették el szülővárosában. Szülei és testvérei mellett rengeteg ismerős rótta le kegyeletét a gyászszertartáson, a fiatal, kedves, életvidám asszonyt nagyon sokan szerették. A temetésen bátyja mondott búcsúbeszédet. Kisfiát már hazavihette a család, a 2300 grammal született baba szépen fejlődik.
Orsi hozzátartozói páratlan lelkierőről és emberségről tettek tanúbizonyságot. Úgy tudjuk, hogy a rokonok beleegyeztek a szervadományozásba. Ezért a császármetszéssel világra hozott kisfiú megszületése után Orsit még több napig életben tartották, ennyi időre volt szükséges a beavatkozáshoz való felkészülésre. Az orvosok több emberen segítettek a transzplantációkkal.
Kritikus első napok
Orsi életfunkcióit a Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikáján tartották fenn. A különleges felkészültségű orvoscsapatot dr. Gál János vezette. Az első hat nap kritikus volt, amikor a Városmajori Klinikán stabilizálták a kismama állapotát.
Aztán jött 76 nap az Intenzív Terápiás Klinikán, ahol kulcsfontosságú volt, hogy megtaláljuk a szülés megfelelő időpontját. Azt, amikor nem veszélyeztetjük a magzat életét, de már életképesen megszülethet – nyilatkozta korábban a Borsnak a professzor.