Aktuális

Az okos baba már születés előtt is grimaszol

Bors

Létrehozva: 2013.06.06.

Fájdalmas arckifejezésre vagy éppen vigyorgásra is képesek a méhben fejlődő babák. A tudósok szerint a grimaszok a magzat agyi fejlettségére utalhatnak, s nem a tényleges testi érzetektől függenek.

A méhen belül grimaszoló, síró babák valójában a kommunikációra készülnek - vélik a Durhami és a Lancasteri Egyetem kutatói.

Az ultrahang-felvételek tanúsága szerint az egyszerű mosolytól az összetettebb szemöldök-ráncolásig és orrfelhúzásig képes a magzat a grimaszra, s a mimika a terhesség előrehaladtával fokozatosan fejlődik, írja a Daily Mail.

– Nem világos egyelőre, hogy a magzat valóban tapasztal-e fájdalmat, és arckifejezései tükrözik-e, hogyan érzi magát - magyarázta a kutatást vezető Nadja Reissland. Az eredmények azt mutatják, hogy a grimaszok sokkal inkább az agy fejlettségétől, nem a tényleges testi érzetektől függnek. Nyolc lány- és hét fiúmagzat 4D-ultrahangképeinek videofelvételét vizsgálták meg a terhesség harmadik harmadában.

A 24. hétben megfigyelt magzatok ritkán mutattak olyan mozdulategyüttest, amely fájdalmat fejezett volna ki. A 36. hétben viszont gyakori volt, hogy négy mozdulat kombinációjával fájdalmas arcot tudtak produkálni, ami arra enged következtetni, hogy minél érettebb a baba, annál inkább képes keserves arckifejezésre. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek