23 éven keresztül élt egy észak-koreai koncentrációs táborban. Ô az egyetlen, akinek sikerült megszöknie. Szhin Tonghjukh története döbbenetes.
Két évtizedig semmit sem tudott a külvilágról az a 30 éves észak-koreai férfi, akinek néhány éve sikerült megszöknie a világ legelzártabb országából. Szhin Tonghjukh már egy koncentrációs táborban született 1982-ben, Phenjantól 80 kilométerre. Az emberjogi aktivista erről a CBS amerikai televíziónak mesélt.
Szhin annyira nem volt tisztában a külvilág létezésével, hogy természetesnek fogta fel az elektromos kerítéseket és a folyamatos bántalmazásokat.
Szülei csak néhányszor találkoztak, egyik ilyen alkalommal fogant Szhin is. A családtagok nem éltek együtt. Szhin szerint sosem szerették egymást, nem számítottak családnak, csupán foglyok voltak. Folyamatosan éheztek, így bogarakat és patkányokat ettek. Tinédzserkorában elrontott egy gépet, ezért levágták az egyik ujjhegyét. Később bátyja és anyja állítólagos szökési kísérlete miatt bokájánál fogva felakasztották és megégették. Testvérét és anyját a szeme láttára végezték ki. Szhin nem foglalkozott a dologgal, még ellenük is vallott, mert megsértették a börtönszabályokat. Azt remélte, hogy több ételt kap. Tizennégy éves volt akkor.
Élete akkor vett fordulatot, amikor egy új rab érkezett a táborba és mesélt a kinti életről. Szhin bevallása szerint kész lett volna meghalni, hogy egyszer jóllakhasson. Társával végül 2005-ben, fagyűjtés közben tudott megszökni. Az elektromos kerítésen először fogolytársa próbált meg átjutni, de agyonvágta az áram. Shin ezután a holttesten tudott felmászni és megszökni.
Lopott egy katonai egyenruhát, ami megkönnyítette útját. A pénzről fogalma sem volt, így amit lopott, azt elcserélte. Elsőként süteményt és cigarettát szerzett. Végül Kínába menekült, ahol a dél-koreai követségen menedékjogot kért. Azóta Szöülban él és onnan próbálja felhívni a figyelmet a koncentrációs táborok brutalitására.