Nincs egység a közgazdászok között
Király Júlia, MNB alelnök (2009.március 11. HVG) – Brutális válság van (...) Ez a recesszió nem olyan lesz, mint amilyenre még tavaly október-novemberben számítottak a szakemberek. (...) De még nem tudjuk, milyen hosszú és mély lesz. Egy biztos: súlyos és elhúzódó. 2009-ben biztos, hogy nem lesz fordulat.
Akar László, GKI vezérigazgatója (2009. május 21. Napi Gazdaság) – Valószínű, hogy az ingadozás hosszabb ideig tart, és ha az év második felében Amerikában jobb adatok látnak napvilágot, akkor ez a hatás lassan átterjed Európára is. Ez jó esetben azt jelenti, hogy 2010-ben már nullszaldóra tud kijönni az öreg kontinens, 2011-ben pedig már pozitív változásban reménykedhetünk (...) Magyarországon már túl vagyunk a nagy esésen, a fogyasztói és az üzleti bizalomvesztés meállt, és az IMF-hitel révén pedig megoldódott a mindennapi finanszírozás is.
Kupa Mihály, volt pénzügyminiszter (2009. február 1. ingatlankonferencia) – Ez még csak a válság eleje, és akár 2-3 évig is eltarthat.
Csaba László, közgazdász (2009. március 11. Magyar Demokrata) – Három esztendő alatt lényegében nullára csökkent a gazdasági növekedés, és én az optimistábbak közé tartozom azzal a jóslatommal, hogy ez az érték 2009-ben vélhetően nulla és mínusz egy százalék közé esik majd. Vannak, akik ennél is rosszabb mutatókat várnak. (...) Hosszú válságra kell berendezkednünk. A gazdasági mutatók évek óta lefelé mennek, 2006 óta a lyukakat tömködi a kormány, most 2009-et írunk. Ha jövőre jön egy új összetételű kormányzat, akkor egy kész helyzetet örököl, arra az esztendőre ugye, a költségvetés is meglesz már, úgyhogy az érdemi változtatásokhoz leghamarabb 2011-ben tud hozzálátni.
2009 nyara2009 ősze és tele2010 tavaszaBors