Kőszeg az egyik leghangulatosabb határ menti kisvárosunk, történelmi belvárossal és vendégszerető lakókkal. Itt vár ránk a Jurisics Vár, a Hősök Tornya és Jézus Szíve Templom, ami a város legmagasabb építménye. A műemlékekkel tarkított, romantikus főtéren sétálgatva belecsöppenünk az Alpokalja és a régmúlt különleges világába.
Megtekinthetjük az ország legnagyobb átmérőjű, 800 éves Öreg Gesztenyefáját, melynek sajnos már csak a törzse maradt meg, de a szomszédos Velemen megcsodálhatjuk az ország legöregebb ép gesztenyefáit is.
Méltán nevezik Tatát a vizek városának, ugyanis a közepén terül el az Öreg-tó, ami különösen impozáns látványt nyújt, ha a várból nézünk le rá. Itt találjuk a neves Tatai Fényes Tanösvényt is, ahol különleges állat- és növényvilágot fedezhetünk fel. Akik pedig a gondozottabb parkokat szeretik, mindenképpen keressék fel az Angolkertet, ahol romantikus romok mellett lehet fényképezkedni.
Fejér vármegyében, Csókakő település fölött magasodik Csókakő vára, ami a török időkben fontos hadi szerepet töltött be. Szerencsére a középkori építmény jelenleg is látogatható, hála a Csókakői Várbarátok Társaságának, akik évtizedek óta óvják a vár állapotát. A nyáron 9 és 20 óra között nyitva tartó erődítményben nincs kiállítás, viszont előre bejelentkezve lehet kérni idegenvezetést.
A várhoz a Nagy Magyarország teret elhagyva két különböző úton lehet feljutni: egy könnyű, lebetonozott, és egy a szurdoktól induló meredek útvonalon. A várból leereszkedve érdemes folytatni az utunkat a Gánt felé haladó Vár-völgyben, ahol magas sziklák és kidőlt fák szegélyezik az utunkat. Ideális kirándulóhely minden korosztály számára.
Az ország legmagasabban fekvő, 18 hektáron elterülő arborétumát az 1182-ben letelepedett ciszterciek kezdték építeni egy halastó körül. Öt kontinensről mintegy 600 fa- és cserjefaj talált itt otthonra, így a botanikus kertben nem csupán az őshonos bakonyi növényeket vehetjük szemügyre, hanem idegen földrészről származó fajokat is. Fantasztikus látványt nyújtanak a liliomfák, tiszafák vagy juharfák. A zirci arborétum jellegzetes angolkert, melyben váltogatják egymást a szabálytalan erdőfoltok és a tisztások.
Budapest Grand Canyonjának is nevezik a főváros minden bizonnyal legextrémebb kirándulóhelyét, a III. kerületben lévő Róka-hegyet. A különleges sziklás-barlangos képződmény nevét vöröses színű falairól kapta, melyek Budapest egykori legnagyobb kőbányájából maradtak hátra. A hollók, denevérek és sziklamászók által egyaránt kedvelt meredély egész évben szabadon és ingyenesen látogatható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.