Új termet szentel Hieronymus Bosch munkáinak a Szépművészeti Múzeum. Állandó kiállításán a németalföldi festő két leghíresebb művének másolatai lesznek láthatók. Mindkét műtárgy szerepelt a július közepén, a múzeum történetének második leglátogatottabb kiállításaként zárt Bosch-kiállításon, és mindkettőt hosszabb időre kölcsönzi tulajdonosaitól a budapesti múzeum.
A Régi Képtár újrarendezett termében, a svájci Galerie De Jonckheere jóvoltából kapott helyet a madridi Pradóban őrzött Földi gyönyörök kertje-triptichon középképének fatáblára festett másolata. Az alkotásról azt feltételezik, hogy a másolatok közül az egyik legkorábbi. A táblakép mellett látható a Szépművészeti Múzeum gyűjteményében őrzött, talán még Bosch műhelyében készült Földi gyönyörök kertje vászonkép másolat is.
A másik mű a Szent Antal megkísértése című lisszaboni triptichon, amely egyfajta képi „bestseller" volt a 16. században: megközelítőleg negyvenegy kópiája maradt fenn, amelyek közül tizenkettő a középkép hű másolata.
Ennek az egyik legkvalitásosabb példánya a kiállításon látható antwerpeni tábla is, amely az antwerpeni Koninklijk Museum voor Schone Kunsten gyűjteményéből származik. Az alkotást a Bosch-kiállítás előtt az OMRRK szakemberei restaurálták, ezért cserébe vendégeskedik a mű hosszabb ideig Budapesten, olvasható a múzeum honlapján.
A 15-16. század fordulóján, Németalföldön alkotó Hieronymus Bosch a festészet történetének egyik legeredetibb életművét hozta létre, különleges univerzumának egyedi látványvilágával a mai napig lehetetlen betelni.
Legnagyobb hatású művei között tartjuk számon a Földi gyönyörök kertje-triptichont (Madrid, Museo Nacional del Prado) és a Szent Antal megkísértése-triptichont (Lisszabon, Museu Nacional de Arte Antiga), melyek nyugtalanító részletei a mester széleskörű teológiai, természettudományos és irodalmi tájékozottságáról tanúskodnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.