Bár megtiszteltetésnek érezheted, ha a házikedvenc macskád nyávog hozzád, de Amanda Campion szakértő elárulja, hogy feltételek társulnak ehhez. A klinikai állatviselkedési szakértő, akinek évtizedes tapasztalatai vannak a macskák világában, elárulja, hogy sokat megtudhatunk arról, hogy amacskád, hogyan látja a körülötted lévő világot, abból, ahogy ,,beszél".
A nyávogás egy tanult viselkedés, valójában a macskák így kommunikálnak az emberekkel. Nagyon ritkán nyávognak egymásnak – ezt a hangot inkább nekünk, embereknek tartogatják
- idézi a szakértőt az Express.
Mikor egy zsúfolt helyen vagy, vagy esetleg sok vendéged van és a cicád odamegy hozzád és nyávog hozzád, el kell szomorítsalak: nem amiatt látogat meg, mert így fejezi ki, mennyire szeret téged.
Ez egy sajátos módszer az idomításodra. A macskák kiképeznek gyakran egy adott embert, rendszerint azt, akitől nyávogásukra a legjobb eredményt kapták. Szóval ha pároddal ellenben, te hamarabb hajtottad végre kérésüket, amiért akkor nyávogtak, akkor hozzád fognak odamenni.
A szakértő szerint, akik rendszeresen beszélnek a macskáikhoz, interaktívabb kapcsolatot képesek kialakítani vele.
„Lehet, hogy az illatodat és a hangodat az etetéseddel és a gondoskodással társítják.”
Bár a macskák nyávogásában bekövetkezett változások apróbbak, de odafigyeléssel megfigyelheted, hogy különböző emberekhez más hangon nyávognak vagy másképp.
Azonban fontos odafigyelni, mert a macskák viselkedése sosem változik ok nélkül. Ha a macskád a szokásosnál többet nyávog, fontos odafigyelni a testbeszédére. Ha a füleik oldalra vagy hátrafelé fordulnak, ahelyett, hogy ellazultak és előre néznének, az annak a jele, hogy szoronghatnak. Ha a szemek és a pupillák tágra nyíltak, aggódhatnak. Jobb ilyen esetben állatorvoshoz fordulni a baj elkerülése érdekében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.