A szakemberek nem győzik hangsúlyozni a fizikai aktivitás fontosságát. Egy orvos szakvéleménye szerint 30 év felett már mindenképpen az alábbi tényezőkre kell odafigyelnünk.
Egy orvos véleménye szerint nagyon oda kell figyelnünk a testünk jelzéseire már 30. élet évünk felett, mivel mozgás szegény életmód jelentősen hozzájárul a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásához. Arra ösztönzi az embereket, hogy szánjanak több időt és figyelmet a rendszeres mozgásra.
Az orvos közzétett egy videót YouTube Shorts oldalon @DoctorMyro név alatt, amiben nagyon jó formában lévő hölgy testalkatát láthatjuk, akit nemrég diagnosztizáltak nála perdiabéteszesnek.
Nem számít, hogy néz ki az alakod, mivel harminc felett a testednek nehezen fog menni a cukor feldolgozása, ha nincs izomtömeged
- olvasható a LadBible cikkében.
Az orvos szerint az izmaink felelősek az inzulinérzékenységért, és különösen a vázizomzat, ami a glükóz anyagcseréjének 80%-áért is felelős, mivel ez a test legnagyobb szerve.
A cukorbetegség fiziológiájának egész útja az inzulinrezisztencia, és amikor testmozgást végzünk, akkor valójában érzékenyebbé tesszük a testünket az inzulinra – pontosan ez az a mechanizmus, amellyel a testmozgás visszafordítja a perdiabéteszt, sőt a cukorbetegség korai stádiumát is
- folytatja a szakember.
Röviden, a 30 év felettieknek rendszeres testmozgást kell végezniük, ha egészséges izomtömeget akarnak fenntartani, és ezáltal le akarják győzni a szarkopéniának nevezett állapotot. A Cleveland Klinika szerint a szarkopénia egy olyan állapot, amely az izomtömeg elvesztését eredményezi a természetes öregedési folyamat eredményeként, amelynek tünetei az állóképesség elvesztésétől az egyensúlyzavaron át az izomméret csökkenéséig terjednek.
Végezetül, a Cleveland Klinika hozzáteszi, hogy a szarkopénia progressziójának lassítására általában életmódbeli változtatásokat javasolnak, mint például az egészségesebb ételek fogyasztása, az ellenállásos edzést magában foglaló testmozgás és a háziorvosi szűrővizsgálatok.