Ha az orvos alaposan rájuk ijeszt, csak akkor hajlandók rendszeres testmozgásra adni a fejüket a magyarok. A többség inkább kifogásokat keres, mint edzőtermet.
Egymásba érnek a sportolásra sarkalló kampányok, de az azokra költött pénzt mintha az ablakon dobnák ki. A magyarok jelentős többsége nem hajlandó kimozdulni a karosszékből, ami alaposan meg is látszik a hazai egészségügyi és halálozási statisztikákon. A legfőbb ellenérv: nincs rá idő.
– A magyarok többsége több energiát fordít arra, hogy kifogásokat keressen, mint amennyit az egészsége érdekében végzett sportolás igényelne – állítja Miló Viki, a női boksz világbajnoka, aki edzőként dolgozik, amióta abbahagyta profikarrierjét.
– Nálunk a teremben jól látszik, hogy az emberek kampányszerűen változtatnak az életmódjukon. Két csúcsszezonunk van: az egyik május környékén, ilyenkor a bikiniszezon előtt alakformálásra jönnek az addig lustálkodók. A másik a január, amikor az újévi fogadalmak után mindenki nagyon lelkes. Sajnos az ilyenek hamar el is maradnak.
– Valódi életmódváltásra csak akkor hajlandók az emberek, ha tényleg rájuk ijeszt az orvos, és közli velük, hogy az életüket kockáztatják, ha nem változtatnak addigi életmódjukon – szögezi le a Gilda Max edzője.
Kifogások
* Nincs rá időm,
* nincs rá pénzem,
* egyedül nincs kedvem,
* utálok futni (úszni, és bármit, ami szóba kerül),
* túl fárasztó,
* rendszertelen az életem.
Mozgáshiány okozta betegségek
* magas vérnyomás
* szív- és érrendszeri elégtelenség
* cukorbetegség
* trombózis
* agyvérzés