Zlatan Ibrahimovic azt mondta, ha ő nem lesz ott, nem is érdemes nézni a vb-t. Mi találtunk nyolc klasszist, akik beírták a nevüket a sportág aranykönyvébe, de sosem szerepeltek foci-világbajnokságon.
A nyári brazíliai focifesztivál kapcsán olyan csillagokra emlékezünk, akik koruk nagyjainak számítottak, ám sohasem bizonyíthattak világbajnokságon. A Bors által összegyűjtött sztárok összesen 143 gólt szereztek válogatottjukban.
A Manchester United csillaga, George Best (9 válogatott gól) keményen italozott, ezért amikor az északírek 1982-ben vb-részvételt harcoltak ki, Billy Bingham kapitány mellőzte. Harminchat évesen öregnek tartotta, indokolása szerint az alkohol tönkre vágta a szervezetét. Nem is élt sokáig, 2005-ben, 59 esztendősen hunyt el.
A Manchester United egykori sztárja, Eric Cantona helye biztos volt az 1998-as világelső francia együttesben, csakhogy Zinédine Zidane akkoriban jobb volt már nála, két dudás pedig nem fért meg egy csárdában.
(Fotó: Reuters)
Puskás Ferenc madridi csapattársa, Alfredo di Stéfano (29 gól) talán a legnagyobb vesztes ebben a névsorban. Az 1950-es világbajnokságra szülőhazája, Argentína megszerezte a rajtjogot, majd visszalépett. Alfredo 1954-ben immár a spanyol csapatból maradt ki, a nemzetközi szövetség ugyanis letiltotta, mert korábban az argentin és kolumbiai válogatottban is focizott.
Az 1958-as selejtezőkön gyártotta a gólokat, a fináléba azonban nem jutottak el a spanyolok, amint álom maradt az 1962-es utazása izomsérülése miatt.
Ryan Giggs (12 gól), a Manchester United ikonja balszerencséjére a szürke walesi válogatottnak sose volt esélye vb-részvételre. Némi vigasz, a 2012-es londoni olimpián brit válogatottként focizhatott.
Kubala László (15 gól) csehszlovák, magyar, spanyol válogatottként bizonyított, és mivel az FC Barcelonával négy spanyol bajnoki címet szerzett, érthetően fájt a foga a vb-rajtra. Kubala az 1962-es chilei esemény előtt csúcsformának örvendett, ám izomsérülése miatt otthon maradt. 1978-ban viszont a spanyol válogatott szövetségi kapitányaként ott lehetett az argentínai vb-n.
(Fotó: MTI)
A finn Jari Litmanen (32 gól) a Barcelonában, a Liverpoolban és az Ajaxban is bizonyított, Suomi válogatottjának tudása viszont sose volt elég a döntőhöz. Némi vigasz honi rekordválogatottsága (137).
A német Bernd Schuster (4 gól),1984-ben, mindössze 21 válogatottsággal a háta mögött köszönt el a Nationalelftől. A Barcelonában és Real Madridban egyaránt szerepelt Szőke Angyal megtagadta az Albánia elleni fellépést, ugyanis második fia, David akkori születését fontosabbnak tartotta annál.
(Fotó: MTI)
Összebalhézott a szövetséggel és Jupp Derwall kapitánnyal, majd 25 esztendősen lemondta a válogatottságot. Pedig vele az 1986-os mexikói vb-t alighanem megnyerték volna a németek.
A kiváló „lemaradók” közt aranylabdás is akad a libériai George Weah (22 gól) személyében. Bár a csatár a Monaco, a Paris SG, a Milan és a Chelsea színeiben is maradandót alkotott, hiába volt húsz évig válogatott, Libéria a torna környékére sem került.