Milliárdokból gazdálkodnak, mégis légiósokkal van tele a csapat. Nem titkoltan az NB I-es feljutásra hajt a tavasszal a Videoton korábbi fiókcsapata, a Puskás Akadémia, de elnevezése ellenére alig van saját nevelésű játékos a felcsúti csapatban.
Egyre rosszabb a saját nevelésű futballisták aránya az NB II Nyugati csoportjának listavezetőjénél, a Puskás Akadémiánál. Ez azért gond, mert a csapat eredetileg a leggazdagabb magyar élvonalbeli klub, a Videoton utánpótlásgárdájaként funkcionált, viszont ma már inkább csak a lerakata.
Csakhogy mióta az MLSZ bejelentette, hogy a 2013–2014-es idénytől kezdve az NB I-es klubok tartalékegyüttesei nem szerepelhetnek a másodosztályban, a felcsúti Puskás Akadémia papíron különvált a székesfehérváriaktól, és „önjáró” lett.
Azért csak papíron, mert a gyakorlatban – az átigazolási szezon idején – szabad az átjárás a futballisták számára a két klub között.
A kiválás mindenesetre olyannyira jól sikerült a Puskás Akadémiának, hogy ma már egyértelműen az élvonalba jutás a célja. Nincs is ezzel semmi gond, ám ha megvizsgáljuk, hogy milyen játékosállománnyal próbálja kiharcolni a feljutást, már egy kicsit borúsabb a kép.
A helyzet ugyanis az, hogy az akadémiai képzésből kikerülő fiatalokra alig támaszkodik a kis Vidi. A nagy testvérhez hasonlóan Belekben edzőtáborozó csapat kezdőjében a hétvégi, Avangard Kramatorszk elleni (4-4) edzőmeccsen mindössze két saját nevelésű focistát találtunk.
Az alapcsapat gerincét korábbi NB I-es futballisták alkotják, akiket idegenlégiósok és néhány éve Felcsúton futballozó fiatalok egészítenek ki.
Adódik a kérdés: mi értelme van akkor milliárdokat beleölni a felcsúti utánpótlásképzésbe?