Az a futballista, aki kordában tartja a testsúlyát, az esetek többségében jól teljesít a pályán. Ám kellemetlen pluszkilókkal is lehetséges a csúcsra jutni. Íme, erre néhány példa.
Túlsúlyosan érkezett a világverő csapat
A mi néhai Puskás Ferencünkről feljegyezték, 1958-ban, amikor arról volt szó, hogy a Real Madrid szerződteti, 18 kiló felesleggel futott be a spanyol fővárosba. Santiago Bernabéu klubelnök Luis Carniglia edzővel konzultált, és amikor a szakember aggályait fejezte ki Öcsi bácsi pluszkilói miatt, az elnök ezt mondta: „Ez az ön gondja, oldja meg.” Végül nem Carniglia, hanem Puskás akaratereje döntött. Lefogyott, és nyolc éven keresztül bizonyított a királyiak színeiben is.
Szűk gatya
Egykor a Liverpoolban is futballozott Neil Ruddock, aki tán még büszke is volt pluszkilóira, mert azt vallotta, tekintélyt parancsoló testsúlyával elijeszti a csatárokat. Kőkemény belemenései okán maga is elismerte, ő Anglia leggyűlöltebb védője. Folytatta volna a focit, ám a Swindon Town 2003-ban elküldte: kövérsége miatt a legnagyobb méretű sportgatyába sem fért bele.
Kicsinálta a drog és az alkohol
Diego Maradona, az argentinok 1986-os világbajnoka a pályafutása vége felé az általa elfogyasztott kokain- és alkoholmennyiség miatt 121 kilóra hízott fel, ezért 2005-ben gyomorszűkítő műtétnek vetette alá magát. Azóta úgy-ahogy tartja 83 körüli testsúlyát.
Kedvező lapjárás
Sérülései miatt korán, 29 éves korában felhagyott a futballal Tomas Brolin, az 1994-es vb-bronzérmes svédek egykori támadója. Az Angliában pufisága miatt Kis Disznónak becézett csatár visszavonulása után az Undici nevű olasz éttermet irányította, mostanság pókerezik, így a túlsúlyára sem kell ügyelnie.
Pizza a gólvonalon
Ma is a holland Ajax játékoskeretének tagja a 31 éves Jeroen Verhoeven, aki ha 103 kilós versenysúlyával beáll a gólvonalra, a támadók megrémülnek. A méretes kapust csak Pizzának becézik a drukkerek, ugyanis az a kedvence.