Északon a Balti-tenger partja, délen a Tátra és közöttük rengeteg izgalmas város, lenyűgöző látnivalók és változatos, vad természet. Lengyelország minden vajdaságban más oldalról mutatja meg magát. Ezért segítünk a lengyelországi nyaralásod megtervezésében.
Akár városnézés, akár oda-vissza út: Varsó, Lengyelország büszke fővárosa, határozottan az ország egyik legszebb helye. Sehol máshol nem tudhatsz meg többet Lengyelország történelméről. Varsó sok mindenen ment keresztül az évek során, a második világháborúban szinte teljesen elpusztult, és a következő évtizedekben újra fel kellett építeni.
A város legszebb látnivalói közé tartozik a kora barokk királyi kastély, a Kultúra és Tudomány Palotája, a Varsói Felkelés Múzeuma és a Frédéric Chopin Múzeum, amelyet Lengyelország leghíresebb zongoristájának szenteltek. Aztán ott van a városi élet: legyen szó vásárlásról, kirándulásról vagy jó étkezésről: Varsóban megtalálod, amit keresel!
Lengyelország déli részén fekszik Krakkó, az ország második legnagyobb városa, amely 1596-ig még Lengyelország fővárosa is volt. Varsóval ellentétben Krakkó nem pusztult el teljesen a második világháborúban, ezért középkori városközpontjáról ismert. Az óváros 1978 óta az UNESCO Világörökség része, és Lengyelország egyik legszebb látnivalója.
Több mint 40 000 négyzetméterével, egyenként 200 méter hosszú és szélességével a krakkói piactér Európa legnagyobb középkori piactere. A városi házak, nemesi paloták és a Mária-templom mellett különösen érdemes megnézni a 13. századi Posztócsarnokot. Az egyik legfontosabb múzeum a „Fabryka Emalia Oskara Schindlera". Oskar Schindler zsidókat alkalmazott kényszermunkásként a gyárában, és így ezreket mentett meg a haláltól.
Lengyelország északon határos a Balti-tengerrel, sok nyaralót vonzva a tengerpartra. Több mint 500 kilométernyi homokos strand található itt, amelyek ideálisak egy tengerparti nyaraláshoz. A leghíresebb a környéken Swinoujscie kikötővárosa. Lengyelország legszélesebb strandja itt húzódik.
Lengyelország legszebb természetes strandja a lébai szakasz, amely egykor idilli halászfalu volt. Hivatalosan már 1862-ben tengerparti üdülőhellyé nyilvánították. A homok hófehér, a víz türkizkék, és körülötte sűrű fenyőerdő terül el. A tengerparti üdülőhely nem csak a napozásról, úszásról és sportolásról ismert, hanem a híres változó dűnékről is, amelyek a Slowinski Nemzeti Park részét képezik.
A Balti-tengertől nem messze, a Slowinski Nemzeti Parkban a lengyel balti-part egy szuperlatívusza látható: Lengyelország vándordűnéi. Ezek Európa egyik leghosszabb dűnéjének részei. A szél másodpercenként öt centiméteres sebességgel fújja át a homokot a levegőben, így 40 méter feletti homokdűnék alakulnak ki.
Nem csoda, hogy a területet „Lengyel Szaharának" is nevezik: megmászható Európa legmagasabb homokdűnéje, a 42 méteres Lontzke-dűne. A változó dűne Lonske halászfaluról kapta a nevét. 1977-ben a nemzeti parkot az UNESCO bioszféra rezervátummá nyilvánította.
Ha már a lengyel Balti-tengernél jársz, mindenképpen meg kell állnia Gdanskban. Egyetlen másik lengyelországi város sem áraszt ennyire tengeri hangulatot. A két várossal, Sopottal és Gdyniával együtt Gdansk alkotja az úgynevezett Tri-City-t. Egykor a Hanza volt a középpontban és a kikötő virágzott, később a kommunizmus hanyatlása Lengyelországban pont itt kezdődött. Westerplatte még ma is a lengyelek németekkel szembeni ellenállásának szimbóluma a második világháború elején.
Egy gyönyörű óváros vár Gdanskban. A Hosszú Piac színes házaival, a gdanski városházával és a város történelmi múzeumával varázsol el. Gdansk ad otthont az ország egyik legfontosabb templomának is. A Szent Mária-templom Európa legnagyobb téglatemploma. 105 méter hosszú és 66 méter széles, 25 000 fő befogadására alkalmas. Ha akarod, felmászhatsz a 409 lépcsőfokon a harangtoronyba, és élvezheted a nagyszerű kilátást Gdansk városára.
Wollin szigete a német-lengyel határon, Usedom közvetlen közelében fekszik. A tengerparti terület arról ismert, hogy itt van a legtöbb napsütéses óra az országban, így a sziget népszerű nyaralóhely. Az egyik leghíresebb tengerparti üdülőhely Międzyzdroje, amelyet gyakran „lengyel Cannes-nak" is neveznek. Minden évben itt kerül megrendezésre a „Csillagok Fesztiválja", a Cannes-i Filmfesztivál lengyel változata.
A strandok és tengerparti üdülőhelyek mellett a buja természet is vonzó: az egyik turisztikai látványosság a Wolin Nemzeti Park, amely több mint 11 000 hektáron terül el. A parkot 1960-ban alapították, és olyan állatfajoknak ad otthont, mint a tengeri sasok, hódok és lepkék. A vadasparkban a majdnem kihalt bölények egy-egy példánya látható.
Ha magasra szeretnél menni, Lengyelország déli része a megfelelő hely a számodra. Itt húzódik az Alpok és a Kaukázus közötti legmagasabb hegység. A Tátra képezi a természetes határt Szlovákia és Lengyelország között. Mindkét államban a területet nemzeti parkként védik.
A Tátrai Nemzeti Parkban jól jelzett ösvényeken túrázhatunk hegycsúcsokhoz, hegyi tavak körül és vízesésekhez. Körülbelül 225 kilométernyi jelzett túraútvonal található itt, amikről nem javasolt letérni, mert az erdőkben barnamedvék élnek.
A Tátra ad otthont Zakopane híres városának is, amely Lengyelország legfontosabb téli sportközpontja, ahol hamisítatlan karácsonyi hangulat vár, de más évszakban is érdemes ellátogatni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.