Kommunikációs vírusok

friss hírek
PUBLIKÁLÁS: 2009. december 27. 00:00
A világszerte jellemző kommunikációs bizonytalanság megrendítette az emberek jelentős részének a hitét az egészségügyi, ezen belül is a H1N1-gyel kapcsolatos informátorok szavahihetőségében.

A világszerte jellemző kommunikációs bizonytalanság megrendítette az emberek jelentős részének a hitét az egészségügyi, ezen belül is a H1N1-gyel kapcsolatos informátorok szavahihetőségében.

A WHO ebben a kérdésben tanúsított bizonytalansága sokak szerint a kommunikációs felelőtlenség példája az egészségügyben. Az egymással esetenként homlokegyenesen ellentmondó információk kezelésében is jelentősek a mulasztások. Persze, miért lenne ez másként az egyes országok vonatkozásában is?

A témával gyakran foglalkozó New York Times egyik kommentátora a minap megjegyezte, hogy az ukránoknál tapasztalt gyenge védekezés a D225G-nek tulajdonítható, nem világos azonban, hogy a WHO kommentár a vakcina kudarcára utal-e, mivel a WHO hasonló választ adott a virtuális sajtókonferencián is. És sajnos a vakcina hatékonysága nem volt téma sem kijelentésekben, sem a kérdésekre adott válaszokban.

Következésképen a WHO bejelentése már régóta esedékes, hogy véget vessen a média által terjesztett téves információknak. A WHO-nak muszáj valami tervvel előállnia az oltások D225G-val szembeni hatástalansága miatt előállt helyzet megoldására. Az oltás ugyancsak hatástalan a széles körben elterjedt D225E és D225N ellen is..3106

A WHO tagadja azt is, hogy egyre terjed a H274Y típus, amely rezisztens a Tamiflura. A H274Y-től megbetegedett emberek számra egyre nő, az USA-ban az elmúlt hetekben tízszeresére nőtt a számuk.
Ezek a hírek aláássák a WHO és a magyar közegészségügy szavahihetőségét is. Legjobb esetben is arról van szó, hogy a magyarországi haláleseteknél a felső légutakból vettek mintát, és ezért állítják, hogy a "normál" H1N1 okozta a haláleseteket.

Azonban a tünetek arra utalnak, hogy D225G variáns okozta a halált. Ha ez így van, villámgyorsan nyilvánosságra kéne hozni, vajon a magyar vakcina véd-e ez ellen, vagy sem. Könnyen elképzelhető, hogy nem, hiszen a világon számos vakcina hatástalan e variánssal szemben. Erre utal az oltás után másfél hónappal tüdőgyulladást kapott debreceni rendőr esete is.

Ha a magyar oltás nem véd az új mutánssal szemben, akkor viszont a legnagyobb tisztességtelenség az áldozatokat hibáztatni a saját halálukért, amelyet a mutánssal szemben hatástalan védőoltás esetén nem is védett volna ki a beoltottság. Még sötétebb a helyzet, ha ezek után ezeket az eseteket arra használják fel, hogy olyan oltásra buzdítsanak, amely ezt a mutánst nem fogja kivédeni.

(Forrás: Recombinomics, a Henry L Niman víruskutató és oltásfejlesztő kutató vírushíreket elemző website-ja. A híreket és értelmezéseket az itt megjelent információkból válogattuk, továbbá az [email protected]; UN News Center; tények-tévhitek.hu információi alapján a napidoktor.hu kommentjeivel egészültek ki)

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.