Hosszú ideig rejtőzködött előttünk.
A világűr kiterjedése végtelen, és mivel annak csak egy porszemnyi részét térképeztük fel és ismerjük, ezért tele van titkokkal. Az emberiség számára létkérdés, hogy tudjuk-e monitorozni a felénk száguldozó űrtörmelékeket. Ha ugyanis egy olyan aszteroida tartana felénk, amely a Földbe csapódva jelentős károkat érne el, akkor a NASA feladata lenne, hogy eltérítse. Éppen ezért a csillagászok gőzerővel figyelik az eget, brazil tudósok azonban nemrégiben sokkoló felfedezést tettek.
A Vénusznak ugyanis van egy mintegy 20 aszteroidából álló mezeje, amely potenciálisan veszélyt jelenthet a Földre. Némelyiknek ugyanis olyan keringési tengelye van, amely teljes mértékben kiszámíthatatlan, és amelynek az lehet a következménye, hogy elszakad a Vénusz gravitációjától és a Föld felé veszi az irányt. Mindezt eddig azért nem fedezték fel, mert a Naptól nem lehetett látni - írja a The Sun.
A tudósok már korábban is rámutattak arra, hogy a világűrnek azon részéről, amely a Nap mögött van, semmit nem lehet tudni, éppen ezért ha innen érkezne fenyegető űrtörmelék, akkor akár későn is felfedezhetik, és akkor a NASA semmit sem tehet.