Hét évre vonult a rácsok mögé az egykori producer, a Fenyő-gyilkosság egyik felbujtójaként. Így telt Gyárfás Tamás első 24 órája, a börtön falai között.
Gyárfás Tamás a kecskeméti börtön idős részlegén fogja letölteni büntetését, mely kedvezmények esetén valamivel több, mint öt év lesz. Az egykori tévés behívója azonban a váci börtönbe szólt, oda vonult be múlt hét pénteken (május 16.). Egy zöld autó utasaként érkezett, a bejáratig tartó néhány métert kamerák kereszttüzében tette meg. Gyorsan lépkedve jutott el a börtön bejáratáig, ahol aztán az ajtón belépve eltűnt az őt kérdező riporterek szeme elől.
A 76 éves korábbi úszószövetségi vezető első napja ugyanolyan rutin szerint telt, mint bármely más, büntetését megkezdő rabé.
Ahogy bezáródott mögötte a váci börtön kapuja, első lépésként ellenőrizték a személyazonosságát. Második lépésként átnézték a csomagjait, amit nem tarthat magánál, azt letétbe helyezték. Ezután fényképet készítettek róla és ujjlenyomatot vettek. Ennek végeztével megvizsgálta a börtönorvos. Feljegyezte esetleges sérüléseit, kikérdezte a betegségeiről. De nemcsak az egészségügyi állapotáról, hanem másról is faggatta, így többek között a körülményeiről, céljairól. A raktár a következő állomás, ahol megkapta a rabruhát és az ágyneműt.
A raktár után kezdődött meg a rezsimbe sorolás. Ez egy olyan eljárás, amiben azt vizsgálják, várhatóan ki mennyire együttműködő. Minél enyhébb rezsimbe kerül a rab, annál szabadabb az élete a börtönben, és annál több lesz a lehetősége.
Gyárfás Tamás nem Vácott, hanem Kecskeméten tölti majd büntetését, egy időseknek fenntartott részlegen, ahol a zárkákban nincsenek emeletes ágyak, csúszásmentessé tették a burkolatot, kapaszkodókat helyeztek ki és segédeszközök is rendelkezésre állnak a mozgáshoz. A börtönorvos gyakorta ránéz klienseire, egyénre szabott terápiát írhat fel az időseknek, a pszichológus pedig rendszeresen felméri a mentális állapotukat. Természetesen, az időskorú rabok is tévézhetnek, olvashatnak, napilapokra fizethetnek elő, rádiózhatnak és állapotuktól függően, sportolhatnak. Ha szükséges, családtagjaikkal is gyakrabban találkozhatnak.
Gyárfás perújításban reménykedik. Ennek alapját két, egymástól különböző nyilatkozat alapozhatja meg. Az egyik, a perben életfogytiglanra ítélt Portik Tamás feljegyzése, a másik pedig egy korábban, közjegyző előtt tett nyilatkozat, amit egy meg nem nevezett személy mondott el. A két nyilatkozat tartalma közös: mindkettő azt állítja, hogy a nyolc éve elhunyt bankár, Princz Gábor állhat a merénylet hátterében, méghozzá úgy, hogy 30 millió forintot fizetett Portiknak azért, hogy terelje a gyanút Gyárfásra. Princzet módszeresen támadta Fenyő János, ahogy Gyárfás Tamással sem bánt kesztyűs kézzel, egy időre még a Nap-keltét is kicsavarta a kezéből. Gyárfás a merénylet előtt azonban már kibékült Fenyővel, így – mint a volt producer a bíróságon állította –, nem is lehetett volna indítéka a bűncselekményben való részvételhez.