Nagy István agrárminiszter számolt be az Országfásítási Program eredményeiről.
A Metropol írja, hogy a faültetés nemcsak az ország faanyaggal való ellátását biztosítja, hanem nagyban hozzájárul a klímavédelemhez és persze elengedhetetlen kiegészítője az aktív turizmusnak is, éppen ezért Magyarország egyik fontos célja, hogy minél több fát ültessenek el országszerte – hiszen a fa maga az élet és a jövő egyik biztosítéka.
Az Agrárminisztérium stratégiai elemként tekint az erdővagyonra, ezért az a cél, hogy növekedjen az ország fával borított területeinek száma. Ezért került meghirdetésre 2019-ben az Országfásítási Program, aminek már most láthatóak az eredményei annak ellenére, hogy a faültetés egy hosszú távú befektetés. Nagy István beszámolója szerint sikerült Magyarországon megfordítani a negatív erdőtelepítési trendet ezzel a kezdeményezéssel, hiszen az utóbbi években több mint 184 millió fát ültettek el országszerte, 172 milliót a Vidékfejlesztési Program keretein belül. Az állami erdészeti társaságok és az Újszülöttek Erdeje Program is aktívan részt vett hazánk fásításában, így 4,3 millió fával gazdagodott az őshonos fajok egyedeiből álló állomány.
A lap írja, hogy a sikerhez hozzájárult a mintafásítási program 7 millió csemetével, illetve a természetes úton befásodott területek erdővé alakításához további 430 csemetét használtak fel az állami erdészetek. Az utóbbi esztendőkben a legtöbb erdőt Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében telepítették. Az Országfásítási Program elengedhetetlen része a 2020-ban elindult Településfásítási Program is, aminek a belterületi fásítások köszönhetőek. A Metropol tájékoztatása szerint eddig összesen 56.000 sorfát ültettek el 1500 településen, amihez a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága 2,5 milliárd forinttal járult hozzá.
Az a kezdeményezés célja, hogy Magyarország 27 százalékát erdő borítsa.