Aktuális

Tízmillió koronavírusos bénítja Amerikát

Bors

Létrehozva: 2020.11.11.

Miközben itthon napi 50 és 110 között ingadozik a koronavírussal összefüggő halálozások száma, Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban is sokkal kétségbeej- tőbb a helyzet. A COVID-19 fertő- zöttek száma világszerte megha- ladta az 50,5 milliót.

Magyarországnyi tömeg, több mint tízmillió ember fertőződött meg az Egyesült Államokban, mióta kitört a koronavírus-járvány. A megdöbbentő adatnál is félelmetesebb, hogy az utóbbi két hétben hatvan százalékkal nőtt a napi fertőzöttek száma.

A tengerentúli nagyhatalom akkora veszteségeket szenvedett, mint egy hosszú évekig tartó háborúban: eddig 237 ezer 742 amerikai életet követelt a pandémia. Szeptember óta folyamatosan nő a koronavírussal kórházban ápoltak száma, a hétvégén már 57 ezerre duz­zadva. Európában is elkeserítő a járványhelyzet, a kormányok ezért kénytelenek újabb szigorú intézkedéseket bevezetni.

Tovább szigorítanak Ausztriában

Nyugati szomszédainknál a fertőzöttek száma elérte a 160 ezret, a halottak száma pedig közel került a másfél ezerhez, vagyis a helyzet sokkal rosszabb, mint hazánkban. Nem csoda, hogy az osztrák kormányzat újabb intézkedésekre kényszerült. Mától Ausztriában a nyolcvan négyzetméteresnél nagyobb üzletek este hétkor bezárnak a benzinkutak és az állomások kivételével.

Nyugati szomszédunknál november 3-tól lépett életbe kijárási korlátozás este nyolc és reggel hat óra között. Burgenland három nyugdíjas-otthonában 82 ember tesztje lett pozitív hétfőn. Felső-Ausztriában a kórházak és az idősotthonok nem fogadhatnak látogatókat keddtől két hétig.

Még az osztrák kutyakiképző iskoláknak is be kellett zárni tegnap. Christine Aschbacher osztrák munkaügyi miniszter közleménye szerint az elmúlt egy héten 12 ezer 521-en váltak munkanélkülivé Ausztriában, számuk jelenleg meghaladta a 437 ezret, ami 79 ezerrel több, mint egy évvel ezelőtt. Jelenleg közel 133 ezren vannak rövidített munkaidővel foglalkoztatva (Kurzarbeit).

Visszaesők rontják a brit statisztikát

A brit kórházakból kiengedett koronavírusból gyógyult betegek közül minden tizenegyedik (kilenc százalékuk) újra kezelésre szorul két hónapon belül. A járvány okozta megbetegedésnek tehát vannak hosszú távú hatásai. Elsősorban a 65 év felettiek lehetnek érintettek – állapította meg a brit járványügyi hatóság.

Portugáliának is lépnie kellett

Magyarországgal egyidőben Portugáliában is járványügyi szigorításokat vezettek be. Egészségügyi vészhelyzetet hirdettek az ibériai országban. Ennek érdekében elrendelték a kijárási tilalmat hétköznap 11 és reggel 5 óra között, valamint hétvégén délután 13 órától a következő két hétben.

Újra káoszt okoz

Olaszországban, ahol eddig több mint 41 ezren haltak meg a járványban a szituáció szinte kezelhetetlen lett. Az olasz kormány a múlt héten vezetett be szigorúbb intézkedéseket: éjszakai kijárási korlátozást, vendéglátóhelyek bezárását, különösen négy régióban. – Attól tartok, a szituá­ció kikerült az ellenőrzés alól – közölte Massimo Galli, a milánói Sacco kórház osztályvezető infektológusa.

Oroszország

Oroszországban rekordszámú, 21 ezer 798 új koronavírusos esetet regisztráltak hétfőn, de Moszkvában egyelőre nem jelentettek be a tavaszihoz hasonló korlátozásokat a járvány megfékezése érdekében.    

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek