Hintóra emlékeztető, tűzpiros autócsodát is rejt az a Balaton-parti múzeum, amelyben igazán különleges Cadillacek láthatók. Még a Keresztapa-autó is megcsodálható a falak között.
A Balaton-parti városban, Keszthelyen található Cadillac Múzeum igazi kuriózum. Egyedülálló Európában is, mert van ugyan még egy Cadillac-múzeum Németországban, de ott a legidősebb autó a ’40-es évekből származik, így inkább gyűjteménynek mondható.
– Az amerikai luxuscsodák közül 13 található a múzeumban, amelynek legöregebb darabja a 110 éves matuzsálem, ami Floridából származik. Az 1905-ös F-modellnek sárgaréz lámpája van – mondta a Borsnak Csendes Mária. A múzeum vezetője szerint a Cadillac az autógyártás igazi kezdete: az 1902-ben elkészített három kocsi megépítése óta mindig is a luxus, a gazdagság szimbóluma volt. Nem véletlenül választották maguknak sztárok, elnökök, sőt a gengszterek is, hiszen ugyanolyan autója volt Al Caponénak, mint amilyen Cadillac-kel a Keresztapa című filmben a Sonny Corleonét alakító James Caan jelent meg.
– A múzeumban található Keresztapa-autó – az 1932-es LaSalle – egy árverésről került ide. Az 1923-as Cadillac Phaeton pedig a 2013-ban forgatott Houdini élete című filmben szerepelt, amelyben Adrien Brody játszotta a főszerepet. Fedák Sári, a múlt század híres dívája ugyanilyen autóval járta tótszerdahelyi birtokának környékét, és rémisztgette száguldozásával a zalai falvak békés lakóit – tette hozzá Csendes Mária.
A múzeum egyik különleges darabja egy hat méter hosszú, 1954-es Eldorado, amely igazi ritkaságként egy kaliforniai idős hölgy pajtájából került elő negyven év után, porosan, a maga ütött-kopott bájával. Mostani tökéletes állapotát 2014-ben egy féléves felújítás során kapta vissza.
A kiállításon látható autók mindegyike működőképes, és a rendszeres járatásnak, a gondos karbantartásnak köszönhetően ez feltehetőleg még sokáig így is lesz.