Az elmúlt napok vezető bulvárhíre volt Kim Kardashian és Kanye West brutálisan drága esküvője, pedig nem is az övéké a csúcs. A Bors toplistáján legalábbis megelőzi őket néhány olyan híresség, akinek pazar lagziján csak úgy röpködtek a dollármilliók.
Grace Kelly és Rainier herceg 1956-os esküvője az élre kívánkozik, leginkább mert egy uralkodó és egy színésznő frigye azt megelőzően legfeljebb a moziban történhetett meg.
Az „évszázad esküvője” egy új korszak kezdete lett, amely a királyokból sztárokat, a sztárokból pedig királyokat csinált. A frigyből három gyermek született, Caroline, Stephanie és Albert herceg.
Elszállt a násznép
Ha Wayne Rooney nem lenne istenáldotta tehetség, ma valószínűleg munkás lenne egy gyárban. Nem véletlen, hogy végül egy munkásosztálybeli angol lányt választott párnak. A világ egyik legjobban fizetett futballistájának 2008-as esküvőjét minden idők tíz legdrágább házasságkötési ceremóniájaként tartja számon a Forbes magazin.
A násznépet különgép repítette Itáliába, s a vendégeket Genovában álarcosbál, szállásként luxusjachtok és ötcsillagos szállodák várták, a boldogító igent egy XVII. századi villában mondták ki, a fogadásra pedig egy középkori apátságot béreltek ki. Mindez 1,8 milliárd forintjába került a futballsztárnak.
McCartney: ugyanott kétszer
A beatzene (egyik) királya kétségkívül Paul McCartney, aki három nőt is oltár elé vezetett, ráadásul az első és a harmadik nejét ugyanott, a westminsteri kerületi tanács épületében. Barátai szerint ez is jelzi, hogy az 1998-ban mellrákban meghalt Linda Eastman után ezúttal megint az érzelmek és nem a külsőségek fontosak a Beatles egykori frontembere számára.
A 2011-es, mindeddig utolsó esküvőjéért csupán 1540 fontot (580 ezer forintot) számlázott a polgármesteri hivatal, és egyáltalán, a ceremónia Nancy Shevellel igen szerény volt, összességében ezerszer került kevesebbe, mint a zenész második, amúgy 2,5 millió fontos (940 millió forint) esküvője, amely válással végződött, s az exmodell 24,3 millió fontot (8 milliárd forintot) vitt magával.
Fekete-fehér, igen, igen
Lady Diana és Károly herceg, valamint Vilmos és Kate esküvője mellett David és Victoria Beckham 1999-es lakodalmát kísérte a legnagyobb figyelem Nagy-Britanniában. Az 560 holdas írországi Luttrellstown birtokon kelt egybe a futballsztár és az énekesnő.
Az oltár felé vezető 18 méteres ösvény mentén egy duó hárfán és hegedűn Mozart, Bach és Händel műveit játszotta, David unokahúgai rózsaszirmokat szórtak, a menyasszony Vera Wang tervezte, hatméteres uszállyal ellátott, pánt nélküli ruhában lépkedett, fején pedig egy gyémántoktól súlyos, 18 karátos aranykoronát viselt.
Chelsea, csak szerényen!
Kedves és hagyományos esküvőt szeretnénk – nyilatkozta Bill Clinton, miután kiderült, hogy egyetlen lánya elkelt. Nos, a kedves kis lakodalom egyesek szerint két-, más becslések szerint ötmillió dollárjába (1,1 milliárd forint) került, ami különösen annak fényében tűnik soknak, hogy az ugyancsak exelnök George Bush lánya két évvel korábban (2008-ban) 100 ezer dolláros (22 millió forintos) házi partin ment férjhez. Igaz, Clintonék több mint ötszáz vendégét például Barbra Streisand is szórakoztatta, és tiszteletét tette a lakodalmon Oprah Winfrey, valamint John Major volt brit kormányfő – nem véletlen, hogy csak a biztonsági költségek ötvenezer dollárra rúgtak.
Jóban, rosszban
Soha egyetlen világsztár ara sem viselt olyan súlyos fejdíszt, mint Celine Dion. A kanadai énekesnő hétkilós tiaráját kétezer(!) kristály ékesítette, nem véletlen, hogy elkészítése az esküvői ruhával együtt ezer órát vett igénybe. A Titanic főcímdalának énekesnője alig múlt 12 éves, amikor 1980-ban megismerkedett René Angélillel, aki később a menedzsere lett, és szinte azonnal beleszeretett. A pár 1994-ben kötött házasságot, három gyermekük született.
Négyszer húszmilliót költött el
Az etióp születésű Vikram Chatwal, a világ egyik leggazdagabb szállodatulajdonosa húszmillió dollárt (4,4 milliárd forint) szánt az esküvőjére, igaz, ezt négy évre elosztva. Először 2006-ban vezette oltár elé modell kedvesét, Priya Sachdevet, ekkor a sztárvendégeket (köztük például Bill Clintont) huszonhat országból szállíttatta Indiába.
Egy fényűző parádé azonban nem volt elég: az elkövetkező időszakban minden évben újra és újra elkötelezték magukat, lakodalmanként négymillió dollárért. És tudják, mi lett a vége? Az ötödik évben elváltak.